TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 213.297
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.091
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 63
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 4.219
Siyaset Okuma Sayısı: 213

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ALİ ÖZTUNÇ EDİRNE’DE BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ

Şafak ÇEKVER EDİRNE/UHA CHP Genel Başkan Yardımcısı,Çevre ve Doğa Haklarından sorumlu Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç Edirne CHP İl Başkanlığında bir basın toplantısı düzenledi. Çevre ve Doğa Hakları bünyesinde kurulan Su..

Şafak ÇEKVER

EDİRNE/UHA

CHP Genel Başkan Yardımcısı,Çevre ve Doğa Haklarından sorumlu Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç Edirne CHP İl Başkanlığında bir basın toplantısı düzenledi.

Çevre ve Doğa Hakları bünyesinde kurulan Su Komisyonu üyeleri Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu,Adana Milletvekili Müzeyyin Şevkin, Kırklareli Milletvekilleri Vecdi Gündoğdu ve Ahmet Vehbi Bakıroğlu ile Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygün’ün de yer aldığı Basın Toplantısında , Genel Başkan Yardımcısı Öztunç öncelikle , gündemde yer alan deniz salyası ile ilgili konulara değinerek Tekirdağ da bir inceleme yaptıklarını ,sonrasında Edirne’ye gelerek buradan da Uzunköprü ve Keşan ilçelerine geçerek bir çalışma yaparak incelemelerde bulunacaklarını ifade etti.

Neden Trakya

Ergene Nehri’ ne vurgu yaparak burada yaşanan kirlilik ve pislik nedeniyle Trakya’dayız dedi.

Öztunç ayrıca günlerdir deniz salyası’nın konuşulduğunu söyleyerek , balıkçılarıın kaykay tabir ettiği bu konunun gecikmiş olarak Türkiye’nin konuştuğunu ifade ederek yıllardır balıkçıların “denizde salya var , bu olay daha da büyüyecek” şeklinde uyarıda bulunduklarını ve feryat ettiklerini ancak hükümetin bu konuyu hiç umursamadığını ve dikkate almadığını dile getirdi.

Öztunç,geldiğimiz noktada ortaya çıkan görüntülerin bu olduğunu , nedenlerinin ise küresel ısınma ile birlikte en büyük etken’in insan faktörü olduğunu söyledi.

Ergene Nehri’nin ise kirli aktığını sözlerine ekleyen Öztunç ,koku’nun dayanılmaz bir hal aldığını nedense hükümet’in buranın temiz olduğunu iddia ettiğine vurgu yaparak “Burası temiz değil gelip görsünler” şeklinde sözlerine devam ederek, “Bir çağrıda Edirne’den yapmak istiyorum,”Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum.! Eğer siz Ergene Nehri’nin temiz olduğuna ve temiz aktığına inanıyorsanız, buyurun gelin Ergene Nehri’nin istediğin yerinde birlikte yüzelim” şeklinde çağrıda bulundu ve “gelir mi ? gelmez ,gelemez çünkü kendi kabahatleri“ dedi.

Öztunç ,Marmara Denizi’nin de balıkçılığı bitirdiğini sadece balıkçılığı değil ekonomiyi de bitireceğini ifade etti. Marmara Denizi’nin iç deniz olduğunu söyleyen Öztunç “Böyle giderse Marmara denizi iç denizden iç çöle dönecek ,bataklık haline gelecek ” diyerek ve bir an önce tedbir alınmasının gerektiğini sözlerine ekledi.

 

Kanal İstanbul Projesi “Talan İstanbul” Projesidir

Kanal İstanbul Projesi’nin “Talan İstanbul” projesi olduğunu söyleyen Genel Başkan Yardımcısı Öztunç , bu proje’nin tamamen İstanbul’u bitirme projesi olduğunu söyleyerek “Allah korusun bu proje gerçekleşirse Marmara Denizi’nin üstündeki tabuta son çivi de çakılmış olur, yazık edilir” dedi.

Öztunç sözlerini yineleyerek “Kanal İstanbul projesi İstanbul’u ve Marmara Denizi’ni bitirme projesidir bu proje İstanbul’u ve Marmara’yı cenazeye çevirir” diyerek sözlerini tamamladı.

10.000 Dolar Maaş Alan Siyasetçi Kimdir ?

Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Öztunç , 128 milyar dolar nerede ? sorusunu yineleyerek “128 milyar doları ne yaptınız ? Fakir fukara’nın ,Garip gureba’nın tüyü bitmemiş yetimin hakkı olan ,milletin emeği birikimi olan 128 milyar dolar nerede” diyerek takipçisi olmaya devam edeceklerini ifade etti.

Öztunç, ayrıca mafyanın her ay 10.000 dolar rüşvet verdiği siyasetçi, milletvekilinin de kim olduğuna vurgu yaparak “Bunu ben söylemiyorum İçişleri Bakanı Süleyman Soylu söylüyor” dedi ve bu sorunun cevabını açıklamanızı bekliyoruz ve takipçisiyiz diyerek ,toplantıyı sonlandırdı.

Heyet ,incelemelerde bulunmak üzere toplantının ardından Uzunköprü ve Keşan ilçelerine ,oradan da Saros’a gitmek üzere Edirne’den  ayrıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL