TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 213.297
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.091
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 63
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 4.219
Çevre Siyaset Okuma Sayısı: 216

CHP Heyeti Sazlıdere FSRU Liman inşaatında incelemelerde bulundu

CHP Genel Başkan Yardımcısı,Çevre ve Doğa Haklarından sorumlu Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç başkanlığında ; Çevre ve Doğa Hakları bünyesinde kurulan Su Komisyonu üyeleri Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu,Adana Milletvekili Müzeyyin Şevkin,..

CHP Genel Başkan Yardımcısı,Çevre ve Doğa Haklarından sorumlu Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç başkanlığında ;

Çevre ve Doğa Hakları bünyesinde kurulan Su Komisyonu üyeleri Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu,Adana Milletvekili Müzeyyin Şevkin, Kırklareli Milletvekilleri Vecdi Gündoğdu ve Ahmet Vehbi Bakıroğlu ile Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygün, CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı ve CHP Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan’ın da  yer aldığı bir heyet Sazledere FSRU Liman inşaatını yerinde incelemek üzere Sazlıdere’ye geldi.

İnşaat girişinde şirketin güvenlik elemanları tarafından karşılanan heyet başkanı Öztunç, “ben CHP’nin Genel Başkan Yardımcısıyım ve bu alanı arkadaşlarıma incelemek için buraya gireceğiz” diyerek güvenlik görevlisinin olumsuz tavrına rağmen, yanındaki heyetle birlikte inşaat alanına girdi.

Heyetin burada yaptığı incelemenin ardından söz alan Ali Öztunç, burasının doğa harikası bir körfez bir koy olduğunu belirterek şu konulara vurgu yaptı.

SAROS KÖRFEZİ TÜRKİYE’NİN EN GÜZEL CENNET KÖŞELERİNDEN BİRİDİR

” Türkiye’nin en güzel cennet köşelerinden bir yer idi. İşte şimdiki tablo böyle. Yani ağaçlar kesilmiş, orman kesilmiş, doğal tabiat bozulmuş. Yerine taş yığını beton yığını, bir liman yapılıyor.

LİMANA KARŞI DEĞİLİZ, YERİNE KARŞIYIZ

Liman yapılabilir, biz karşı değiliz. Ama yeri yanlış,  kimse limanın yapılmasına karşı değil. Yerinin yanlış seçilmesine karşıyız. Başka bir bölgeye yapılabilirdi, Saros Körfezi kendi kendisine yeten en önemli körfezlerden birisiydi.En temiz yerlerden birisiydi. Bu bölgenin gerçekten nefes alınabilen cennet köşelerinden birisi idi. Ama mahvettiler, klasik AK Parti zihniyeti.

AK PARTİ DOLARIN YEŞİLİNİ AĞACIN YEŞİLİNDEN DAHA ÇOK SEVİYOR

AK Parti doların yeşilini ağacın yeşilinden daha çok seviyor. Ak Parti demek,dolar gelsin, para olsun, ne olursa olsun yandaşı zengin edelim mantığıdır.

BURASINI YAPAN DA O BEŞLİ ÇETEDEN BİRİSİ

Burasını yapan da o beşli çeteden birisi tarafından yapılıyor bildiğimiz kadarıyla. Ama tabi arkasında başka biri var mı yok mu?  Nasıl bir anlaşma yapmışlar kendi aralarında onu bilmiyoruz .

KİRLİ İLİŞKİLER MUTLAKA AÇIĞA ÇIKACAK

Ama gün gelecek iktidardan gidiyorlar. Gittikten sonra bu işlerin hangi pazarlıklar üzerinden döndüğünü göreceğiz. 8-10-20 yıl önce yapılmış o kirli ilişkileri şimdi o mafyanın yaptığı açıklamaları ile açığa çıkıyor, itiraf ediyorlar. Gün gelecek buralar buralar da itiraf edilecek, muhtemelen o iş adamları tarafından itiraf edilecek bazı şeyler. Ama böylesine bir cennet koy perişan edilmiş durumda, kıyılmış buraya.

BÖLGE HALKI İLK SEÇİMDE AK PARTİYE CEVABI VERMELİ

Yazık etmişler, feryat ediyoruz ve milletimize diyoruz ki işte AK Parti böylesi bir güzelliği perişan etmiş durumda, bunları görün tanıyın. İnşallah önümüzdeki seçimde bunlara gereken cevabı verin. Keşanlılara da Edirnelilere de diyoruz.

YARGI NEDEN YÜRÜTMEYİ DURDURMA KARARI VERMİYOR

Yargı süreci devam ediyor. Yargının bir defa yürütmeyi durdurma kararı vermemesi yanlış. Niye yürütmeyi durdurma kararı vermiyorsun ki ? Ey yargı ey mahkemeler bu kadar mı çok korkuyorsunuz ? Bu beşli çeteden. 5 müteahhitten bu kadar mı çok korkuyorsunuz.

BAKANIN BİRİ İKİZDERE DE CENGİZ İNŞAAT’IN AVUKATLIĞINI YAPIYOR

Ey savcılar bakan İkİzdere’de Cengiz İnşaatı’n avukatlığına soyunmuş, avukatlığını yapıyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cengiz İnşaat’ın avukatlığını yapıyor. Bunu belgeleriyle ortaya çıkarttık. Diğer bakanlara bakıyorsunuz buralarda başka firmaların avukatlığını yapıyor.

MURAT KURUM ÇEVRE KATLİAMI YAPILMASINA GÖZ YUMAN ÇEVRE BAKANI OLARAK TARİHE GEÇECEK

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, sadece Şehircilik Bakanı değilsin. Bakanlığın adında çevre de var çevre. Türkiye’de senin döneminde en büyük çevre katliamları yaşanıyor. Tarihe öyle geçecek ki bu Kurum, bakan olduğu dönemde Türkiye’de çevre katliamının en yüksek yapıldığı rekor kıracağı bakan olacak. Yazık gelecekte öyle anılacak ki Murat Kurum, çevre katliamı yapan Çevre Bakanı olarak anılacak.

RUHSAR PEKCAN DA KENDİ ŞİRKETİNDEN KENDİ BAKANLIĞI’NA MAL SATAN BAKAN OLARAK TARİHE GEÇTİ

Bu şuna benziyor, kendi bakanlığına kendi özel şirketinden mal satan Ruhsar Pekcan vardı ya o kendi bakanlığına kendi şirketinden mal satan bakan olarak geçti. Sayın Kurum’da tarihe çevre katliamı yapılmasına izin veren göz yuman çevre bakanı olarak geçecek.

BURADA ÇALIŞAN İŞÇİ ARKADAŞLARLA BİR SORUNUMUZ YOK

Biz CHP olarak buradayız. Geldik yerinde tespitte bulunduk. Şüphesiz çalışan arkadaşlarımız almak istemeyeceklerdir. Doğal bir süreç, doğal, olur böyle şeyler.Ama açıklamamızı yaptık, işçi kardeşlerimizle bir sorunumuz yok, onlar işini yapıyorlar, çalışan onlar.

SORUNUMUZ TEPEDEKİLERLE

Mesele tepedekilerde mesele AK Parti de,  Tayyip Erdoğan’da ve o beşli çetede. memleyeti soyup soğana çeviriyorlar maalesef.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL