Güncel Manşet Siyaset

CHP Heyeti Trakya Turunda…

CHP Heyeti Trakya Turunda…

CHP Heyeti Trakya Turunda

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Türkiye’nin ekonomide büyük bir gerileme yaşadığını belirterek, “milyarlarca dolar borca rağmen, dolar milyarderlerinin sayısı her geçen gün artıyor. Bu para nereye gidiyor” dedi. Türkiye’de her beş gençten birinin işsiz olduğunu vurgulayan Öztrak, “ekonomik başarıyla övünenler ülkeyi borç batağına sürükledi” şeklinde konuştu.

content_chp-heyeti-trakya-turunda_c39774ef66d8372f8907b3056ac1298e

CHP Genel başkan yardımcıları, Trakya turunda CHP Edirne il teşkilatını ziyarete ederek, Türkiye ekonomisinin son durumu konusunda basın toplatısı düzenledi.

CHP genel başkan yardımcıları Faik Öztrak ve Erdoğan Toprak, Sakarya milletvekili Engin Baykoç, Edirne milletvekili Kemal Değirmendereli’nin de katıldığı basın toplatısında konuşan Öztrak, Türkiye’nin ekonomi verilerini değerlendirdi.

CHP genel başkan yardımcısı Faik Öztrak, Türkiye’nin dış borcunun 107 milyar dolara çıktığını belirterek, cari açığın ise 46.8 milyar dolar olduğunu kaydetti. Birleşmiş milletler insani gelişmişlik endeksinin verilerine göre Türkiye’de beş yılda ilerleme yerine gerileme kaydederek 90 sırada yer aldığını vurgulayan Öztrak, “hükümetin övündüğü başarı bu mu? Türkiye’deki dolar milyarderlerinin sayısı Japonya’dakileri ikiye katlıyor. Hükümetin bunu nasıl açıklayacağını merak ediyorum” dedi. İşsizliğin yüzde 10’a yaklaştığını kaydede Öztrak, Türkiye’de her beş gençten birinin işsiz olduğunu söyledi.

CHP genel başkan yardımcısı Erdoğan Toprak’da, türkiye ekonomisinin her geçen gün kötüye gittiğini söyledi.

Parti binasındaki açıklamanın ardından CHP heyeti Edirne Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti.

Haberle ilgili videoyu aşağıda izleyebilirsiniz…

www.edirnetv.com

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL