Siyaset

CHP İl Başkanı Samet Kahraman’dan 12 Eylül açıklaması

CHP Edirne İl Başkanı Samet Kahraman12 Eylül  zulmün, işkencenin ve adaletsizliğin örneği olarak hatırlanacaktır.” Dedi ERDOĞAN DEMİR- 12 Eylül 1980 askeri darbesinin  43.yıldönümü sebebiyle CHP Edirne İl Başkanı Samet Kahraman..

CHP İl Başkanı Samet Kahraman’dan 12 Eylül açıklaması

CHP Edirne İl Başkanı Samet Kahraman12 Eylül  zulmün, işkencenin ve adaletsizliğin örneği olarak hatırlanacaktır.” Dedi

ERDOĞAN DEMİR- 12 Eylül 1980 askeri darbesinin  43.yıldönümü sebebiyle CHP Edirne İl Başkanı Samet Kahraman yazılı bir basın açıklaması yaptı.

Kahraman12 Eylül darbesinden sonra yüzlerce insan asıldı, yüzlerce kişi faili meçhul cinayetlere kurban gitti. Binlerce insan tutuklanıp yargılandı, işkence gördü, fişlendi. gazeteler kapatıldı, binlerce kitap toplatıldı, yakıldı. Siyasi partiler, sendikalar, STK’lar kapatıldı. Toplumda izleri hala silinmeyen yaraların açıldı.
Eşitlik, özgürlük ve demokrasi isteyenlere karşı uygulanan şiddet ve baskılar, Cumhuriyete ve Atatürk devrimlerine karşı karanlık saldırılar, 12 Eylül’de olduğu gibi bugün de devam etmektedir. Partimiz darbelerden en çok zarar görmüş partidir. Partimiz ister askeri ister sivil olsun tüm darbelerin, darbeci girişimlerin karşısında olmuş bundan sonra da olmaya devam edecektir.
12 Eylül Tarihe zulmün, işkencenin tarihi olarak geçecek asla affedilmeyecek ve aklanmayacak her zaman nefretle anılacaktır.

12 Eylül zulmüyle hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet geride kalanlara sabır diliyorum.”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL