Güncel Siyaset

CHP İl Başkanı Samet Kahraman’dan 30 Ağustos açıklaması

ERDOĞAN DEMİR- CHP Edirne İl Başkanı Samet Kahraman,  30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. Kahraman’ın açıklaması şöyle; “30 Ağustos Zaferi, birlik, beraberlik ve dayanışma ruhuyla yazılmış büyük..

CHP İl Başkanı Samet Kahraman’dan 30 Ağustos açıklaması

ERDOĞAN DEMİR- CHP Edirne İl Başkanı Samet Kahraman,  30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle

yazılı bir açıklama yaptı.

Kahraman’ın açıklaması şöyle;

30 Ağustos Zaferi, birlik, beraberlik ve dayanışma ruhuyla yazılmış büyük bir destandır. Ebedi Başkomutanımız, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 30 Ağustos 1922 günü zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz, Türk Milletini, özgürlüğe ve Bağımsızlığa kavuşturan altın bir sayfadır. 

30 Ağustos günü, aziz milletimiz “Ya istiklal ya ölüm” diyerek çıktığı yolda hedefine ulaşmış, bu topraklarda yaşayan insanların asla tutsak yaşamayacağını bütün dünyaya göstermiştir. Bu zafer ile halkımızın yaktığı, Bağımsızlık, Özgürlük ve adalet ışığı tüm mazlum milletlerin de tutsaklık zincirlerini kırarak özgürlüğe kavuşmasına ilham vermiştir.

Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk bize  “Ya istiklal ya ölüm” diyerek yol göstermiştir.   30 Ağustos Zaferi ile Türk Milleti küllerinden tekrar doğmuş ve atalarımızın bize emanet ettiği bu topraklarda sonsuza dek bağımsız yaşama iradesini tüm dünyaya göstermiştir.
Dumlupınar’da kazanılan zafer, millet egemenliğine dayalı yeni bir devlete kavuşmamızın yolunu açmıştır Vatan uğrunda, bayrak uğrunda, bağımsızlık uğrunda ödenen bedelleri hiçbir zaman unutmadan, ecdadımızın yaptığı gibi, güzel ülkemizi yarınlara taşımak için var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz.
Şu kesindir ki 1071 de Alparslan orduları, Malazgirt ten girerek Anadolu’yu Türk toprağı haline getirmiştir.  1922 de ise Mustafa Kemal Atatürk bu durumun hiç bir şart altında değiştirilemeyeceğini bütün Dünyaya göstermiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle başta , Cumhuriyetimizin kurucusu  Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimize rahmetle anıyor , vatanı için mücadele veren kahramanlara şükranlarımı sunuyor, halkımızın 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutluyorum.”

 

 

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL