Güncel Okuma Sayısı: 34

CHP Keşan Gençlik Kolu Başkanı Emre Şevik: “Çocuk istismarı insanlık dışı kasıtlı bir vahşettir”

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Keşan Gençlik Kolu Başkanı Emre Şevik, “Çocuklara istismar” olayları ile ilgili olarak açıklama yaptı. Şevik, son günlerde çocuk istismarı ile ilgili olaylarda artış yaşandığını dile getirerek, “Her güne yeni..

CHP Keşan Gençlik Kolu Başkanı Emre Şevik: “Çocuk istismarı insanlık dışı kasıtlı bir vahşettir”

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Keşan Gençlik Kolu Başkanı Emre Şevik, “Çocuklara istismar” olayları ile ilgili olarak açıklama yaptı.

Şevik, son günlerde çocuk istismarı ile ilgili olaylarda artış yaşandığını dile getirerek, “Her güne yeni bir çocuk istismarı haberi ile uyandığımız tablonun ne kadar utanç verici bir durum olduğu ve Türkiye‘de yaşanan çocuk istismarı gerçeğinin ne kadar korkunç boyutta olduğunu söylemek isteriz. Bu buz dağının görünen kısmı olduğunu var sayarsak, çocuklarımız için duyduğumuz kaygıların ne kadar haklı olduğunu da üzülerek söylüyoruz. İnsanlık suçu olan tecavüze ve tecavüze bakışa; ezberci inanç ve düşüncelere, ahlaki yargılara, edilgen tepkisizliğe ve suskunluğa, yapıştırılan yaftalara, Tecavüzlere karşı ve aynı zamanda kadına şiddete karşı, Ellerimizi birleştirmeliyiz.” dedi.

“Çocuk istismarı insanlık dışı kasıtlı bir vahşettir”

Emre Şevik şunları söyledi; “Geçtiğimiz gün bir kız çocuğuna tecavüz eden şahıs ve şahıslar bu yaptıklarının hesabını en ağır şekilde vermelidir. Bu tam anlamıyla cinayetten daha vahim bir durumdur. Bu duruma sadece ‘Çocuk istismarı’ diyerek bu iğrençlik basitleştirmeye çalışılmamalı. Bu istismar falan değildir. Bu düpedüz insanlık dışı, kasıtlı bir vahşettir. İnsanlığın partisi, dili, dini, ırkı yoktur ve istismar insanlık suçudur ve çocuklarımız geleceğimizken onları korumak hepimizin göreviyken susmak, doğru bir davranış değildir. Son olarak CHP Keşan Gençlik Kolu olarak çocuk dediğin oyun oynar, top oynar, evcilik oynar ama evlendirilemez çocuk doğuramaz ve istismar edilemez.” diye konuştu.

REKLAMLAR

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL