CHP Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan, yerel ve ülke gündemini değerlendirdi

kesanpostasi
Okuma Sayısı:1500

CHP Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan 31 Ocak 2020 Cuma günü bir basın toplantısı yaparak ülke ve yerel gündemle ilgili çeşitli açıklamalarda bulundu.

CHP Keşan İlçe Başkanlığı’nda gerçekleştirilen basın toplantısında, gündemde yer alan konular değerlendirildi.

Saat 11.00’de başlayan ve CHP Keşan İlçe Başkanlığı Lokali’nde gerçekleştirilen toplantıda, İlçe Başkanı Recep Pekcan’ın yanında, İlçe yönetim Kurulu üyeleri, Keşan Belediye Meclisi üyeleri ve partililer yer aldı.

24 Ocak 2020’de Elazığ’da yaşanan depremde hayatını kaybedenlere rahmet, yakınlarına baş sağlığı, yaralılara acil şifalar dileyerek sözlerine başlayan Pekcan; Teşkilatlar olarak dayanışma içinde hareket ettiklerini ve Elazığ’da ihtiyaç duyulan malzemeleri Keşan’da da toplayarak Elazığ’a ulaştırdıklarını söyledi.

“Elzem ve önemli olan ihtiyaç malzemelerini Elazığ’a gönderdik”
Pekcan, “Bu gibi üzücü olaylarda bir kere daha gördüğümüz bir şey var ki; yaşadığımız afetlerden sonra yarayı sarmak için bir şeyler yapıyoruz. Herhalde daha elzem ve önemli olan bu tür şeyler gerçekleşmeden önce gerekli tedbirlerin alınması.” dedi.

“Devletin en sert cevabı vereceğine de inanıyorum”
Açıklamasında, Yunanistan’ın Avrupa Parlamentosu (AP) Milletvekili Ioannis Lagos’un, meclis kürsüsünde Türk Bayrağı’nı yırtması konusuna da değinen Pekcan, “Bayrağımız ve vatanımız bizim için kutsaldır. Bunun için çok sayıda insanımız can verdi. Gerektiğinde biz de canımızı vermeye hazırız. Bu yapılan hareketi esefle kınıyorum. Devletimizin, hükümetimizin en sert cevabı vereceğine de inanıyorum.” Şeklinde konuştu.

Haberle ilgili açıklamaların yer aldığı görüntüleri aşağıdaki videoda  izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Next Post

EMRE ŞEVİK "HERKES HADDİNİ BİLECEK!"

CHP Keşan İlçe Gençlik Kolları Başklanı Emre Şevik, […]