HESABIM
Üye Ol

CHP Keşan İlçe Örgütü “Filistin’de yaşananlar büyük bir katliam”

CHP Keşan İlçe Örgütü “Filistin’de yaşananlar büyük bir katliam”

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Keşan İlçe Örgütü tarafından yapılan açıklamada; İsrail’in Filistin halkına yönelik yaptığı katliam kınandı. Filistin’de yaşananların büyük bir katliam ve bir insanlık dramı olduğu ifade edilen açıklamada, şöyle denildi: “Binlerce masum Filistinlinin yaralandığı, 60’tan fazla kişinin hayatını kaybettiği bu dramın en önemli sebebi Filistin sorununun çözümsüzlüğü ve başta ABD olmak üzere büyük...

Haberin Tarihi: 18 Mayıs 2018 - Okunma Sayısı:511 defa okundu.
CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Keşan İlçe Örgütü tarafından yapılan açıklamada; İsrail’in Filistin halkına yönelik yaptığı katliam kınandı.
Filistin’de yaşananların büyük bir katliam ve bir insanlık dramı olduğu ifade edilen açıklamada, şöyle denildi: “Binlerce masum Filistinlinin yaralandığı, 60’tan fazla kişinin hayatını kaybettiği bu dramın en önemli sebebi Filistin sorununun çözümsüzlüğü ve başta ABD olmak üzere büyük güçlerin hesapsız politikaları ve İsrail’in gaddar tutumudur. Filistin sorunu çözülmeden Ortadoğu’da yaşanan sorunların çözüme kavuşması imkansızdır. İsrail, Filistin halkının meşru temsilcileriyle müzakere ederek sorunu çözmek yerine masumları öldürmeyi tercih ediyor. ABD Büyükelçilik binasının, İsrail Devleti’nin 70’inci kuruluş yıldönümünde Kudüs’te açılmış olması büyük bir provokasyondur. ABD’yi bu yanlış politikalarını terk etmeye; İsrail’i ise, masum sivillere yönelik katliam politikalarına son vermeye çağırıyoruz.”

“ULUSLARARASI PLANDA TECRİT EDİLMELİDİR”

Açıklama şöyle sona erdi: “Geçmişte, Filistin Kurtuluş Örgütü’nün Türkiye temsilciliği, Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında açılmış, tarihi misyonu gereği Cumhuriyet Halk Partisi ve başta merhum Bülent Ecevit olmak üzere tüm Cumhuriyet Halk Partisi genel başkanları Filistin davasının sadık bir destekçisi olmuştur. Bugün de Cumhuriyet Halk Partisi, masum ve mazlum Filistin halkının yanındadır. ABD ve İsrail’in yanlış politikalarına karşı tüm dünyadan yükselen kınama mesajları somut bir sonuç doğurmamaktadır. İsrail katliamcı politikalarını sürdürdüğü ve Filistin topraklarındaki yasa dışı yerleşimleri genişlettiği müddetçe uluslararası planda tecrit edilmelidir. Bir kere daha ABD ve İsrail’i güçlü bir şekilde kınıyor; hayatını kaybeden Filistinli kardeşlerimize rahmet diliyoruz.”

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı