Güncel Video Galeri Okuma Sayısı: 14

CHP, saldırıyı kınadı ve siyasi sorumluları istifaya çağırdı (Videolu Haber)

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Keşan İlçe Başkanlığı tarafından dün, düzenlenen basın toplantısında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik yapılan saldırı kınandı. CHP Keşan İlçe Başkanlığı Lokali’nde düzenlenen toplantı, saat 14.00 sıralarında..

CHP, saldırıyı kınadı ve siyasi sorumluları istifaya çağırdı (Videolu Haber)

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Keşan İlçe Başkanlığı tarafından dün, düzenlenen basın toplantısında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik yapılan saldırı kınandı.

CHP Keşan İlçe Başkanlığı Lokali’nde düzenlenen toplantı, saat 14.00 sıralarında başladı.

Toplantıya; CHP Keşan İlçe Başkanı Özgür Heves Yıldız, CHP’li bazı belediye meclis üyeleri, CHP’li İl Genel Meclisi üyeleri, kadın ve gençlik kolları başkanları ve bazı partililer katıldı.

“Saldırı sadece genel başkanımıza değil; şehidimizin anısına ve ailesine yapılmış bir saldırı ve saygısızlıktır”

Toplantıda, söz alan CHP Keşan İlçe Başkanı Özgür Heves Yıldız şunları söyledi: “Ankara’nın Çubuk ilçesinde şehit Mehmetçiğimizin cenazesinde Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Bu saldırı sadece genel başkanımıza değil; şehidimizin anısına ve ailesine yapılmış bir saldırı ve saygısızlıktır. Saldırının sorumlusu ülkemizde nefret tohumları ekenlerdir. Gerginlikten nemalananlar halkı kutuplaştıranlar, yandaş gazete ve televizyonlarda Cumhuriyet Halk Partisi’ni terörle yan yana getirmeye çalışanlardır. Saldırı; genel başkanımızın 31 Mart’ta ortaya koyduğu barış, hoşgörü ve kardeşlik değerlerine yapılmıştır. Biz, bu saldırıya karşı savunduğumuz değerlerden vazgeçmeyeceğiz.”

“Saldırı, Türkiye’nin birlik ve beraberliğine yapılmıştır”

Yıldız konuşmasını şöyle tamamladı: “Kardeşçe yaşam, birlik ve beraberliğimize sahip çıkacağız. Bu saldırı Türkiye’nin birlik ve beraberliğine yapılmıştır. Soruyorum; şehit cenazesinde bile bir arada duramayacaksak nerede bir arada duracağız? Daha fazla oy almak, daha çok alkışlanmak için halkı birbirine düşürenler, bu ayrıştırıcı dilden biran önce vazgeçmelidir. Şehit cenazesine, ‘CHP’yi almayın’ diyen İçişleri Bakanı, ‘mesaj yerine ulaştı arkadaşlar’ diyen Milli Savunma Bakanı, ‘%9 oy aldığı yere gitmeseydi’ diyen MHP Genel Başkanı baş siyasi sorumlulardır. Derhal istifa etmeleri gerekir. Sadece saldırıyı yapanlar değil, saldırının ardındaki güç ve azmettiriciler derhal yargı önüne çıkarılmalıdır. Siyasi sorumlular da hesap vermelidir. Genel başkanımızın sağlık durumunun iyi olduğunu bildirir, birliğimize ve kardeşliğimize sahip çıkan milletimize teşekkür ederiz.”

(Haber-Foto: Deniz ÇİL)

Haberle ilgili görüntüleri aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL