Güncel Manşet Siyaset

CHP, Yenimuhacir ve Beyendik Belediye Başkan adaylarını tanıttı

CHP, Yenimuhacir ve Beyendik Belediye Başkan adaylarını tanıttı

(Videolu Haber)-

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Parti Meclisi tarafından atanan Yenimuhacir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Recep Ordu ile Beyendik Belediye Başkan Adayı Muhammet Örnek, ilçe binasında düzenlenen toplantıda açıklamalarda  bulundu.

IMG_0180 IMG_0176

Saat 14.00’te başlayan toplantıya, adayların yanı sıra CHP Keşan İlçe Başkanı Vedat Koyuncu, CHP İlçe Sekreteri Serdar Dinçer, yönetim kurulu üyeleri, belde belediye başkanları, Keşan belediye başkan aday adayları ile partililer katıldı.

IMG_0181

Açılış konuşmasını yapan Vedat Koyuncu, öncelikle adaylar hakkında bilgi vererek, “Beyendik Belediye Başkanı adayımız Muhammet Örnek genç yaşında bu göreve talip olmuş, bu cesaretinden dolayı ben kendisini bir kez daha tebrik ediyorum. İnanıyorum ki, 30 Mart akşamı Beyendik’te 10 yıl aradan sonra tekrar Cumhuriyet Halk Partisi bayrağı dalgalanacak. Kendisi halkın sahip çıktığı bir aday. Kendisine başarılar diliyorum. Yenimuhacir’de ise genel merkezimiz mevcut belediye başkanıyla devam etme kararı aldı. Bizimde gönlümüz kendisinden yanaydı. Yönetim kurulu olarak raporlarımız, isteğimiz bu yöndeydi. Ben genel merkezimize örgüte verdiği değerden ötürü teşekkür ediyorum. Yenimuhacir’de Recep Ordu ile tekrar belediye başkanlığını kazanacağımızdan hiçbir şüphem yok. Kendisi projelerini yaptı, hizmetlerini sundu. 5 yılda yapacaklarını 2-3 yılda tamamladı. Kendisi Yenimuhacir’e daha çok güzellikler katacaktır. Başarılar diliyorum.” dedi.

ORDU: SÖZ VERDİKLERİMİZİN % 90’INI YAPTIK

Daha sonra söz alan Recep Ordu ise muhalefetin eleştirilerine rağmen geçtiğimiz dönem bir ekip çalışması içerisinde söz verdiklerinin % 90’ını yerine getirdiklerini dile getirerek, şunları söyledi: “Geriye kalanları da bitirmek inşallah yine bize nasip olur. Bu dönem 2 arkadaş göreve talip olduk. Bu yıl daha erken açıklandı. Aday için vakit ne kadar çok olursa o kadar iyi olur. Çünkü bizim gibi ufak yerleşim alanlarında tek tek insanlara kendini tanıtmak ve desteğini istemek çok önemli. Biz adaylık çalışmalarımıza 2 yıl önce başladık.

Belde örgütümüzde beni destekledi. Bizde Yenimuhacir’i adaysız bırakmayacağımıza söz verdik ve 30 Ekim 2013 tarihinde de 2014 yerel seçimleri için aday adaylığımızı açıkladık. Dün akşamda Faik Öztrak beni arayarak <Hayırlı olsun> dedi.” 

ÖRNEK: GEÇMİŞTE YAPILAN HATALAR TEKRARLANMAYACAK

Son olarak konuşan Muhammet Örnek’te, öncelikle kendisine bu şansı veren CHP yöneticilerine teşekkür ederek, “Geçmişte yapılan hataların tekrarlanmaması için biz Beyendik’te tek yumruk haline geldik. Bu yapılan hataların tekrarlanmayacağını bir kez daha dile getiriyorum. Bizler oluşturacağımız ekiple birlikte Beyendik Beldesi’nde, Beyendik’in daha yaşanılabilir bir yer olabilmesi için bu yolda ekibimle birlikte var gücümüzle çalışmalara başladık. Beyendik’te herkesin 

bir ağaç gibi tek ve hür, bir orman gibi kardeşçesine yaşayabileceği bir kent oluşturabilmek hayaliyle yola çıktık. 30 Mart 2014’te herkesi Beyendik Belediyesi’nin kapısını açmaya davet ediyorum.” şeklinde konuştu. 

IMG_0192

 Haberle ilgili görüntüleri aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL