Siyaset Son Dakika

CHP’de Adaylar Belli mi?

CHP’de Adaylar Belli mi?

 

CHP Sözcüsü Deniz YÜCEL’ in yapmış olduğu 659 seçim çevresinde örgüt denetiminde önseçim, örgüt denetiminde basit aday yoklaması veya örgüt denetiminde genişletilmiş aday yoklaması ile “eğilim yoklaması” yapılacağını açıklamadan sonra. Genel Merkez tarafından görevlendirilen Gamze AKKUŞ İLGEZDİ ve Baki AYDÖNER Edirne İl Örgütüne 7 Aralık Perşembe günü gelerek, Edirne İl ve İlçe Belediye Başkan Aday Adayları ile görüştü ve genel merkeze görüşlerini bildirdiler.

 

 

Bunun üzerine Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi’nin 13 Aralık tarihinde il, ilçe ve belde örgütlerinin görüşü üzerine aday seçim yönteminin belirleneceği belirtilen fakat ekinde de 659 seçim çevresinin yer aldığı il ve ilçe başkanlıklarına eksiz iletildiği öne sürülen belgenin tam hali bugün whatsapp ihbar hattımıza ulaştı. Merkez Yoklama yöntemiyle belirlenecek seçim çevresi listesinde yer alan il, ilçe ve beldelerin değişmesi söz konusu olduğu duyumları kamuoyunda konuşuluyor. Kamuoyunda ilk açıklanan listenin değiştirilip değiştirilmeyeceği, değiştirilirse neden değiştirileceği konuşuluyor. Örgüt tabanı il ve ilçe başkanlarından bu konuda bir açıklama bekliyor.

 

 

Kamuoyun’ da 659 seçim çevresinin yer aldığı ek listenin dışında bu seçim çevrelerinde hangi isimlerin aday olduğunun yazdığı ek bir liste daha olduğu iddia ediliyor. Bu söylentilere de parti yetkililerinden açıklama bekleniyor. CHP’nin böyle kritik bir dönemde bu tarz listelerin paylaşılıp sonrasında hiçbir açıklama yapmaması da kamuoyunda konuşulan konulardan bir tanesi. Bizler de yetkililerden yapılacak açıklamaları beklemekteyiz.

Bu dönemdeki tüm aday adaylarına başarılar diler, hayırlı olmasını temenni ederiz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL