Manşet Siyaset

CHP’de Temel Siyasi Eğitim çalışmaları başladı…

CHP’de Temel Siyasi Eğitim çalışmaları başladı…

CHP Keşan İlçe Yönetimi üyelerine Temel Siyasi Eğitim verme çalışmalarına başladı.

 

Çalışmaların 2-3 Şubat 2013 tarihlerinde 09.00-18.00 saatleri arasında verileceği açıklandı.

Eğitim çalışmaları için toplam 95 üyenin başvuruda bulunduğu ancak ilk etapta 25 üyeye eğitim verileceği ve geri kalan üyelere de eğitimin daha sonra verileceği açıklandı.

2 Şubat 2013 Cumartesi günü başlayan Eğitim çalışmaları öncesi bir konuşma yapan CHP Keşan İlçe Başkanı Ufuk Kanışkan bşir konuşma yaparak şunları söyledi. ”

“Değerli yol arkadaşlarım ;

Bugün burada üyelerimizin Temel Siyasi Eğitimi için ilimizdeki ilk dersle yola başlıyoruz.
Parti İçi Eğitim, örgütlenmede ve partiyi iktidara taşımada en önemli araç biz Keşan ilçe örgütü olarak bu gerçeğin bilinciyle en makul sürede üyelerimizi bu eğitim çalışmasından geçirmeyi hedefliyoruz. Bu eğitimlerle oluşturulacak Sosyal projeler aracılığı ile parti üyelerinin, birlikte iş yapma, üretme ve dayanışma duyguları güçlenecek. Bu ülkede yaşadığımız kabus, her defasında tekrarladığımız sıkıntılarımız hepsi AKP hükümetinin eseridir. Bizlere bu iktidardan ülkeyi kurtarmak için büyük görev düşüyor. Ülkemizin Cumhuriyet Halk Partisine , Cumhuriyet Halk Partisinin de sizlere ihtiyacı var. Her gün sokağa çıktığınızda yakanızdaki Cumhuriyet Halk Partisi rozetinin ne denli onurlu ve büyük işlere de imzasının olduğunu bilerek başınız dik yürüyeceksiniz.
Ülkenin her bir köşesinde işsizlik, yoksulluk hüküm sürerken, her alanda halk kutuplaştırılmak istenirken, savaşa sürüklenirken, bu ülkenin var olmasını, bağımsız olmasını , bayrağı olmasını başı dik olmasını isteyenlerle ülke ne olursa olsun zengin olmak isteyenlerin mücadelesidir bu .
Keşan örgütümüz Temel Siyasi Eğitime başlarken Eğitim sekreterimiz Neval KARAATLI’ya eğitimci arkadaşlarım Hürol GÜRKAN’a,Salim Yatıkçı’ya,Bilal Ergeç’e,Serçin AKAR’a ve Miray BAYIR’a siz Parti İçi Eğitim katılımcılarına teşekkür ediyor başarılar diliyorum . ”

 

Kursa katılan partililer daha sonra öğle yemeğinde parti yönetimi ile bir araya gelerek öğle yemeği yediler.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL