Güncel Manşet Siyaset

CHP’li vekil PKK tarafından kaçırıldı…

CHP’li vekil PKK tarafından kaçırıldı…


CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün  bu akşam Ovacık- Tunceli yolunun 35.kilometresinde PKK tarafından kaçırıldı.

Edinilen bilgilere göre danışmanı Kadir Merkip ve bir partiliyle birlikte Ovacık’ta incelemelerde bulunan Aygün’ün yolu saat 17.00’da ilçeden ayrılmasından yaklaşık 80 dakika sonra, bir grup PKK’lı tarafından Tunceli’nin Fırtına Veli Mevkii’nde kesildi. Aygün’ün Ovacık- Tunceli karayolunun 35’inci kilometresinde kaçırılması “PKK oradan geçeceğin biliyor muydu?” sorusun akla getirdi.

6 Kişilik öncü PKK’lı grup, kısa süreli bir propaganda konuşmasının ardından CHP  Milletvekili Aygün’ü “Bizimle geleceksiniz. Biz vekili birkaç gün alı koyacağız. Danışmanın ise gidebilir” dedi. Edinilen bilgilere göre Aygün “Bu yaptığınız doğru değil” diyerek itiraz etse de direnemedi.
PKK’lı grup Aygün’ü de alarak bölgeden yaya olarak uzaklaştı. PKK’lıların Aygün’ün yolu kestiği mevki Torunoba Karakolu’na beş kilometrelik mesafedeydi.

Aygün’ün Tunceli Ovacık  karayolunun 35’inci kilometresinde kaçırılması akla PKK’nın “Aygün’ün oradan geçeceğini biliyor muydu?” sorusun akla getirdi. İstihbarat kaynakları uzun süredir PKK’nın bölgede “yol kesme” faaliyetinde bulunmadığı ve “adam” kaçırmaya dönük faaliyetinin olmadığını vurgulayarak “Aygün’ün Ovacık’tan ayrıldığını biliyor olma ihtimalleri yüksek. Bir nevi nokta eylem olarak nitelendirilebilir” dedi.

CHP  Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na da bilgi Tunceli Valiliği tarafından verildi. Bir İftar programında bulunan Kılıçdaroğlu’na koruması aracılığıyla Aygün’ün kaçırılmasıyla ilgili bilgi verdi.

Kaynak: www.hurriyet.com.tr

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL