TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 356.636
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 29.643
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 215
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 31.467
Siyaset

CHP’nin 98. yıldönümü Keşan’da kutlandı

Haber-Kamera: Mürşide Mihriban AYDEMİR-     Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nin 98. kuruluş yıl dönümü 9 Eylül 2021 Perşembe günü kutlandı. Saat 09.30 sıralarında başlayan törene; CHP Keşan İlçe Başkanı Recep..

Haber-Kamera: Mürşide Mihriban AYDEMİR-

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nin 98. kuruluş yıl dönümü 9 Eylül 2021 Perşembe günü kutlandı.

Saat 09.30 sıralarında başlayan törene; CHP Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan, Beyendik Belediye Başkanı Muhammed Örnek, CHP Kadın Kolları Başkanı Nermin Arhatır, CHP Gençlik Kolları Başkanı Emre Şevik, CHP İl Genel Meclisi üyeleri, Belediye Meclisi üyeleri, yönetim kurulu üyeleri ve partililer katıldı.

Törende, Recep Pekcan tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk bırakıldı ve ardından saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı okundu.

Pekcan saygı duruiundan sonra yaptığı konuşmada şunları söyledi: Günlerden 9 Eylül ve güzel İzmir’imiz düşman işgalinden kurtuldu. Tam 1 yıl sonra 9 Eylül 1923 tarihinde Ulu Önderin bize emaneti olan partimiz kuruldu. Demokrasi ve insan hakları, insan hak ve özgürlükleri, adaletin savunucusu, dış güçlere boyun eğmeyen, Atatürk ilkelerinin yaşatılmasının yılmaz savunucusu olan partimiz bugün 98 yaşında. Bizlere düşen hep yaptığımız gibi bu yolda, Ulu Önderimizin gösterdiği hedefe CHP’ye emek veren partililerimiz, gönül verenler ve halkımızla birlikte kendimizi, evdeki ailemizi, yarın ne olacağımızı düşünmeden hep birlikte yürümektir. Başta Atatürk olmak üzere, Türkiye’yi bugünlere taşıyan Cumhuriyet Halk Partisi’ne, partimize emek ve gönül verenlere şükranlarımızı sunuyoruz. Sosyal demokrasinin evrensel ilkesini benimsemiş olan Cumhuriyet Halk Partisi mensubu olmaktan onur duyuyoruz. Partimizin 98’inci kuruluş yıldönümünü kutlarız.

Konuşmadan sonra program sona erdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL