CHP’nin yürüyüşleri Mustafa Kemal Paşa ve Yenimescit ile devam etti

CHP’nin yürüyüşleri Mustafa Kemal Paşa ve Yenimescit ile devam etti

24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri nedeniyle düzenlenen CHP Keşan İlçe Örgütü’nün mahalle yürüyüşleri 21 Haziran 2018 Perşembe günü akşamı Mustafa Kemal Paşa ve Yenimescit Mahallesi ile devam etti. Saat 21.00’de başlayan yürüyüşe; CHP Keşan İlçe Başkanı Salim Yatıkçı, CHP Edirne Milletvekili ve 4.Sıra Adayı Erdoğan Gümülcineli, CHP Keşan İlçe Yönetim Kurulu...

Haberin Tarihi: 22 Haziran 2018 - Okunma Sayısı:589 defa okundu.

24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri nedeniyle düzenlenen CHP Keşan İlçe Örgütü’nün mahalle yürüyüşleri 21 Haziran 2018 Perşembe günü akşamı Mustafa Kemal Paşa ve Yenimescit Mahallesi ile devam etti.

Saat 21.00’de başlayan yürüyüşe; CHP Keşan İlçe Başkanı Salim Yatıkçı, CHP Edirne Milletvekili ve 4.Sıra Adayı Erdoğan Gümülcineli, CHP Keşan İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, belediye ve İl Genel Meclisi üyeleri, 24. Dönem CHP Edirne Milletvekili Kemal Değirmendereli, 25 ve 26. Dönem CHP Edirne 3. Sıra adayı Gürkan Güneser, 25. Dönem CHP Edirne Milletvekili Aday adayı Mustafa Bezbaş, 27. Dönem CHP Edirne Milletvekili Aday Adayı Nilüfer Erk Oğuz , CHP Edirne Eski İlçe Başkanı Oktay Bozkurt ve partililer katıldı.

Şehitlik Parkı arkasında Ali Paşa Pasajı’ndaki seçim bürosundan başlayan yürüyüş, partililerin ellerindeki Türk Bayrakları ile Paşayiğit Caddesinden, Rasim Ergene Caddesi istikametle Mustafa Kemal Paşa Mahallesi’ne kadar coşku ile devam etti.

Mahalle girişinde partilileri Bayram Ali Kalfalar karşıladı. Daha sonra Yenimescit’te yapılacak konuşmanın olduğu alanda düğün sebebiyle Yenimescit Mahallesinden yürüyüş devam etti ve konuşmalar Necati İşcan ile Rasim Ergene Caddelerinin kesiştiği Güler Kahvehanesinde yapıldı.

Yatıkçı ve Gümülcineli yol boyunca kahvehane ve işyerlerine girerek vatandaşlarla selamlaştılar ve 24 Haziran Pazar günkü seçimde hem Muharrem İnce hem de CHP için oy istediler.

İspat Cami Mahallesi’ndeki Barış Kıraathanesi’nde konuşmalar yapıldı. Burada ilk olarak konuşan Yatıkçı, “Ülkenin rejimini değiştirecek seçime sadece 4 gün kaldı. Haramilerin rejimini yıkmak için 4 gün kaldı. Sandığa gittiğinizde tek aday değil, milletin iktidarı diyorsanız adres CHP ve adres Muharrem İnce. 24 Haziran 2018 seçimleri Türkiye için çok önemli, Bu nedenle sizlerden hem CHP hem de İnce için destek istiyorum” şeklinde konuştu.

Gümülcineli de şunları söyledi: “Genel seçimlere 17 ay varken mevcut iktidar, çok acele erken ve baskın seçim kararı aldı. Ellerinde yeterli çoğunluk varken, genelde muhalefet partilerinin istediği erken seçimi kendileri getirdiler. Atar topar bir seçim yapalım, seçime giren partilerde bir kaos yaratalım diyerek bu seçim kararı alınmıştır. Ancak deniz bitti kara göründü. Ülkede petrol fiyatlarını, döviz ve altın fiyatlarını durduramıyorlar. Yani erken seçime gidelim bir 5 yılı daha yakalayalım ondan sonra hallederiz tavırları var. Geçmiş cumhurbaşkanlarımızın harcamalar ortada. Şimdi saraydaki harcamalar ortada.” Daha sonra Gümülcineli, CHP’nin vaatleri hakkında bilgi verdikten sonra konuşmasına son verdi.
Yürüyüş buradan kahvelerin gezilerek vatandaşlarla selamlaşmanın ardından seçim bürosuna gidilmesi ile son buldu.

CHP’nin akşamki seçim mitingleri 22 Haziran 2018 Cuma günü akşamı Yukarı Zaferiye ve Cumhuriyet Mahallesi’ne yapılacak yürüyüşle sona erecek.

Saat 21.00’de CHP Seçim bürosu önünden başlayacak yürüyüşe tüm partililer davet edildi.

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı