HESABIM
Üye Ol

Çiftçinin Alınmadık Bir Canı Kaldı

Çiftçinin Alınmadık Bir Canı Kaldı

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Facebook Sayfasında yaptığı açıklamada çeltik üreticilerinin hüsrana uğradığını belirtti. Gaytancıoğlu’nun açıklaması şöyle; Çeltik hasadı devam ediyor ancak kendini yerli ve millî olarak tanıtan AKP iktidarı yine çeltik üreticilerini hüsrana uğrattı. AKP’nin uyguladığı yanlış tarım politikaları nedeniyle çeltikte ihracatçı bir ülke olması gerekirken ithalatçı bir ülke olan Türkiye, 1 ton çeltiği...

Haberin Tarihi: 10 Ekim 2018 - Okunma Sayısı:619 defa okundu.

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Facebook Sayfasında yaptığı açıklamada çeltik üreticilerinin hüsrana uğradığını belirtti.

Gaytancıoğlu’nun açıklaması şöyle;

Çeltik hasadı devam ediyor ancak kendini yerli ve millî olarak tanıtan AKP iktidarı yine çeltik üreticilerini hüsrana uğrattı.

AKP’nin uyguladığı yanlış tarım politikaları nedeniyle çeltikte ihracatçı bir ülke olması gerekirken ithalatçı bir ülke olan Türkiye, 1 ton çeltiği ortalama 570 dolardan ithal ediyor. Geçen sene doların maliyeti düşük olduğu için ithalat cazipti ancak bu yıl dolara göre en az 3,5 lira olması gereken çeltik fiyatı şu anda 2 lira 20 kuruş civarında. Sözde çiftçinin kara gün dostu olan Toprak Mahsulleri Ofisi nerede? Neden bu düşen fiyatlara müdahale etmiyor? Tarım Bakanlığı ne yapıyor? “Yerliyiz, millîyiz.” diyorlar ama sıfır gümrükle 100 bin ton çeltik ithalatına izin verdiler. Kısacası, bu yıl çeltik çiftçisinin biraz yüzü gülecekken yine içi kan ağlıyor. Ey AKP, sen bu çiftçilerden ne istiyorsun? Canını mı alacaksın?

Gaytancıoğlu’nun açıklamasını aşağıdaki videodan izleyebbilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı