TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
 • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 356.254
 • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 20.874
 • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 192
 • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 29.883
Siyaset
 • Okuma Sayısı: 120

 • Çiftçiye tarımsal desteklemeler sürüyor

  EDİRNE (AA) – TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, tarımsal desteklemelerin devam ettiğini bildirdi. Aksal, yaptığı yazılı açıklamada, tarımsal üretimin ve..

  Çiftçiye tarımsal desteklemeler sürüyor
  EDİRNE (AA) – TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, tarımsal desteklemelerin devam ettiğini bildirdi.

  Aksal, yaptığı yazılı açıklamada, tarımsal üretimin ve gıda arz güvencesinin sürdürülebilirliğinin sağlanması, tarımsal verimin artması, yerli üretimi destekleyerek genetik yapıyı korumak için bu yıl da yapılacak tarımsal desteklemeler ve 2022 yılında uygulanacak gübre ve sertifikalı tohum kullanım desteklerine ilişkin Cumhurbaşkanı kararının 11 Kasım’da Resmi Gazete’de yayımlandığını belirtti.

  Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) dahil olan çiftçilere bu yıl için ödenecek tarımsal destekler kapsamında, buğday, arpa, çavdar, yulaf ve tritikale için dekar başına 22 lirası mazot, 20 lirası gübre olmak üzere 42 lira destek sağlanacağını aktaran Aksal, şunları kaydetti:

  “İlgili şartları sağlayan organik statüde bulunan arıcılarımıza kovan başına 15 lira destek ödemesi yapacağız. Tarımsal desteklerimiz bünyesinde birçok üreticimize bir çok tarımsal alanda destek olacağız. Şimdiden hayırlı ve bereketli olsun.”

  YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

  ÜYE GİRİŞİ

  KAYIT OL