Spor Okuma Sayısı: 1.320

Çimen “Yüzme bilmeyen kalmasın projemiz güçlü bir şekilde ilerliyor. “

Keşan İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Vedat Çimen, devam eden Yarı Olimpik Yüzme Havuzu inşaatının hızlı bir şekilde devam ettiğini belirterek, müdürlük bünyesinde yürütülen yüzme çalışmaları ile ilgili bir açıklama..

Çimen “Yüzme bilmeyen kalmasın projemiz güçlü bir şekilde ilerliyor. “

Keşan İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Vedat Çimen, devam eden Yarı Olimpik Yüzme Havuzu inşaatının hızlı bir şekilde devam ettiğini belirterek, müdürlük bünyesinde yürütülen yüzme çalışmaları ile ilgili bir açıklama yayınladı.

Çimen’in açıklaması şöyle;

“Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. M. Muharrem KASAPOĞLU ‘nun başlattığı ve 2020 yılı için 1 milyon kişiye yüzme öğretme hedefi koyduğu proje, ilçemizde de pandemiye rağmen, yaz aylarında açık yüzme havuzunda ve şu anda da Edirne Kapalı Yüzme Havuzu’ nda verilen kurslarla yaklaşık 300 kişiye yüzme eğitimi verildi. Son 1 aydır Edirne Kapalı Yüzme Havuzu’ nda eğitim almak için ilçemizden araçla öğrencileri evlerinden alıp, eğitim sonrası tekrar evlerine bırakmak kaydıyla yaklaşık 100 öğrenciye yüzme eğitimi verildi. Pandemi kuralları çerçevesinde eğitimimiz devam etmekte olup, bu eğitim sürecinde proje ortağımız İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, Ahmet Yenice Beden Eğitimi Öğretmeni Sayın Şebnem KÖSE ‘ye ve emeği geçen tüm personelimize teşekkür ediyoruz. 25 Kasımda açılacak olan Uzunköprü Kapalı Yüzme Havuzu’ nda daha verimli ve yüksek katılımlı olarak eğitimlerimize devam etmeyi planlıyoruz.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL