HESABIM
Üye Ol

Çocuklara Trafik Eğitimi

Çocuklara Trafik Eğitimi

Edirne İl Jandarma Komutanlığına bağlı Trafik Tim komutanlığı ve Çocuk Kadın suçları ile mücadele personelince, 4-17 yaş öğrencilere yönelik, temel ve ortaöğretim kurumların da trafik bilincinin kazandırılması, trafik kuralları ile ilgili farkındalığın artırılması ve çocuklara yönelik mahrumiyet eğitimi konularında Milli Eğitim Müdürlükleri ile koordineli olarak, Havsa Şehit Engin Şahin Ortaokulu ve Süloğlu ilkokulu ziyaret edilerek,...

Haberin Tarihi: 15 Mart 2018 - Okunma Sayısı:2991 defa okundu.

Edirne İl Jandarma Komutanlığına bağlı Trafik Tim komutanlığı ve Çocuk Kadın suçları ile mücadele personelince, 4-17 yaş öğrencilere yönelik, temel ve ortaöğretim kurumların da trafik bilincinin kazandırılması, trafik kuralları ile ilgili farkındalığın artırılması ve çocuklara yönelik mahrumiyet eğitimi konularında Milli Eğitim Müdürlükleri ile koordineli olarak, Havsa Şehit Engin Şahin Ortaokulu ve Süloğlu ilkokulu ziyaret edilerek, gözetmen öğretmenler eşliğinde seminerler verilmiştir.

Yapılan faaliyetler de; emniyet kemeri ve kask kullanımı, yaya güvenliği, öğrenci servislerinde güvenli yolculuk esasları, çocuk istismarına karşı mücadele kapsamında bilgilendirmelerde bulunularak, öğrencilere çeşitli hediyeler dağıtılmıştır.

Benzer faaliyetler ve bilgilendirme seminerleri, eğitim-öğretim sezonu boyunca devam edecektir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 

 

REKLAMLAR

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı