Bölgeden Siyaset

ÇORLU, SARAY VE MURATLI İLÇELERİMİZİN KURTULUŞ GÜNÜ KUTLU OLSUN

ÇORLU, SARAY VE MURATLI İLÇELERİMİZİN KURTULUŞ GÜNÜ KUTLU OLSUN

Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü Çorlu, Saray ve Muratlı’nın 93. yılını kutladı.

Köprülü’nün konuyla ilgili yazılı açıklaması şöyle;

emre köprülü

Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasında önemli rol oynayan, düşman işgaline karşı kahramanca zafer yazan Tekirdağımız; bundan 93 yıl önce verdiği mücadele ve direnişle tarihe adını yazdıran örnek bir kent olmuştur.

1 Kasım Çorlu ve Saray ilçelerimizin, 2 Kasım ise Muratlı ilçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümleri olmakla beraber, gerek Çorlulu ve Saraylı hemşerilerim gerekse Muratlılı hemşerilerim; geçmişimizi, verdiğimiz tarihi mücadeleyi unutmadan Cumhuriyet devrimlerini ve kazanımlarını bugünd

e aynı azim ve kararlılıkla gelecek kuşaklara taşımak ve yaşatmak için aynı bilinçle devam etmektedirler.

Tekirdağımız milli mücadele azmine sahip, kadını ve erkeğiyle toprağını, bayrağını canları pahasına nasıl savunduğunu dünyaya gösteren bir şehirdir. Tekirdağımız tüm ilçeleri ile 93 yıl önce olduğu gibi bugünde kardeşliğin, barışın, demokrasinin, yurtseverliğin şehri olarak parmakla gösterilmektedir.

Yıllar önce savaştan çıkmış, bitap düşmüş bir şehir olan Çorlu, Saray ve Muratlı ilçelerimiz bugün üç Kemaller diyarı olan Tekirdağımızın en gözde en gelişmiş ilçeleri olarak, Cumhuriyet şehirleri olarak görülmektedir. Sosyal, ekonomik, kültürel alanlarda ve sanayileşme de gösterdikleri ilerleme ile Türkiye’nin öncü kentleri arasında yerlerini almışlardır. Tekirdağımız tüm ilçeleri ile büyük işler başarmaya devam edecektir. Demokrasinin ve laikliğin kalesi olarak kurtuluştan bugüne daha da büyük ilerleme arz eden ilçelerimiz çağdaş şehircilik ilkelerinin yerleşmesiyle her alanda hak ettiği yeri almaya devam edecektir.

Bu temelde; hangi koşullar altında kurtuluşa ulaştığını bugün nasıl bir mirası ve emaneti devraldığımızı en çok bilenlerden biri olarak, doğup büyüdüğüm bu şehre Mill​etvekili olarak hizmet etmekten büyük onur duyduğumu bildirerek, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatan topraklarını canları pahasına müdafaa eden tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum.

Çorlu, Saray ve Muratlı ilçelerimizin 93. Kurtuluş yıldönümlerini kutlarken, Tekirdağ’da yaşayan tüm hemşerilerime tüm halkımıza hayırlı olmasını dilerim.                                                    

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL