HESABIM
Üye Ol

ÇUKUR’DAN ZERLANİS’E BİR KONUK: MEDET

ÇUKUR’DAN ZERLANİS’E BİR KONUK: MEDET

Son dönemde “ÇUKUR” dizisindeki Medet karakteri ile hayli ses getiren ünlü oyuncu Mustafa KIRANTEPE, Zerlanis – Keşan Görsel Sanatlar ve Kültürel Araştırmalar Derneği’nin konuğu oldu. ZERLANİS bünyesinde 3 yıldır faaliyet gösteren tiyatro ekibinin oyuncuları ile bir söyleşi gerçekleştiren oyuncu tiyatro, dizi ve sinema alanındaki birikim ve deneyimlerini gençlerle paylaştı. ZERLANİS başkanı Aydın YILDIRIM’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen...

Haberin Tarihi: 8 Haziran 2019 - Okunma Sayısı:692 defa okundu.

Son dönemde “ÇUKUR” dizisindeki Medet karakteri ile hayli ses getiren ünlü oyuncu Mustafa KIRANTEPE, Zerlanis – Keşan Görsel Sanatlar ve Kültürel Araştırmalar Derneği’nin konuğu oldu.

ZERLANİS bünyesinde 3 yıldır faaliyet gösteren tiyatro ekibinin oyuncuları ile bir söyleşi gerçekleştiren oyuncu tiyatro, dizi ve sinema alanındaki birikim ve deneyimlerini gençlerle paylaştı.

ZERLANİS başkanı Aydın YILDIRIM’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen söyleşide KIRANTEPE sözlerine, “ Öncelikle Keşan’da tiyatro yaparak çok önemli bir işe imza attığını baştan söylemek isterim. Çok anlamlı bir şey yapıyorsunuz.” diyerek başladı.

KIRANTEPE oyunculuğa nasıl başladığını, konservatuar yıllarını, SEMARVER KUMPANYA Tiyatrosundaki çalışmalarını, ÇUKUR dizisi ile ilgili süreci ve oyuncu olmak isteyen genç ZERLANİS üyelerine konservatuvar sınavlarına nasıl hazırlanması gerektiği gibi konularda bilgiler.

Zorlu set ortamından, televizyonun yalan ve tiyatronun gerçek dünyasından, İstanbul’da genç bir oyuncunun tutunma meşekkatinden, bir oyuncuda mutlaka olması gereken gözlem yeteneğinden bahseden oyuncu başta Şekspir olmak üzere üstadların ve klasiklerin önemine vurgu yaparak tiyatroya ilgisi, isteği ve yeteneği olan gençlerin asla pes etmemesi gerektiğini ve sabırla ve azimle çalışmaları gerektiğini belirtti.

Yaklaşık 2 saat süren söyleşiye Keşan Eğitim ve Dayanışma Federasyonu (KEDAF) Başkanı Hasret DİNÇ, Yenimesçit Akademi sözcüsü Dündar Kılıç GÜLGÜN ve ZERLASNİS’in “BOSNA – Sen Benim Annemsin” oyununun genç oyuncu kadrosu katıldı.

 

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı