TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 320.078
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 63.082
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 289
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 56.510
Güncel Sağlık Haberleri Okuma Sayısı: 334

Cuma günü kurulacak halk pazarına HES Kodu olmayan giremeyecek

  Gökhan Yılmaz: “Halk pazarında tedbirlere uymayanlara ceza kesilecek”     Keşan Belediyesi Zabıta Müdürü Gökhan Yılmaz, 1 Nisan 2021 Perşembe günü yaptığı açıklamada, koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması..

Cuma günü kurulacak halk pazarına HES Kodu olmayan giremeyecek

 

Gökhan Yılmaz: “Halk pazarında tedbirlere uymayanlara ceza kesilecek”

 

 

Keşan Belediyesi Zabıta Müdürü Gökhan Yılmaz, 1 Nisan 2021 Perşembe günü yaptığı açıklamada, koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle Cumartesi günleri kurulan halk pazarının, 2 Nisan 2021 Cuma kurulacağını kaydetti.

Yılmaz, pazarda tedbirlerin çok sıkı bir şekilde uygulanacağını, kurallara uymayanlara cezai işlem uygulanacağını söyledi.

HES KODU OLMAYAN PAZARA GİREMEYECEK

Koronavirüs tedbirleri kapsamında hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağını belirten Gökhan Yılmaz, “Bu nedenle Cumartesi günleri kurulan halk pazarı 2 Nisan 2021 Cuma günü yine aynı yerinde kurulacak. Pazarımız akşam 19.00’a kadar açık kalacak. Pazaryerine girişler sadece HES Kodu ile olacak. HES Kodu olmayan vatandaşımız da esnafımız da pazaryerine alınmayacak. Vatandaşlarımız halk pazarından ihtiyaçlarını maske, hijyen ve sosyal mesafe kuralına uyarak karşılayabilecek.” dedi.

“TEDBİRLERE UYMAYAN HEM VATANDAŞIMIZA HEM DE ESNAFIMIZA CEZAİ İŞLEM UYGULANACAK”

Pazaryerinde koronavirüs tedbirlerinden taviz verilmeyeceğinin altını çizen Yılmaz, “Koronavirüs ile ilgili tedbirler pazaryerinde yine eksiksiz olarak uygulanacak. Hem vatandaşımız hem de esnaflarımız herhangi bir cezai işlem ile karşılaşmamak adına dikkatli olsunlar. İlçemizde de son dönemde etkisini hissettiğimiz koronavirüse karşı alınan tedbirlere uymayan hem vatandaşımıza hem de esnafımıza cezai işlem uygulanacak. Çok zor bir dönemden geçiyoruz. Bu zor dönemde lütfen sağlımız için tedbirlere harfiyen uyalım. Özellikle yasak alanlarda sigara içilmesine kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. Pazaryerine alışveriş için gelen vatandaşımız da esnafımızda maske, sosyal mesafe ve hijyen kuralına harfiyen uymak zorunda. Bu işin şakası yok.” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL