Bölgeden Okuma Sayısı: 1.699

Cumartesi pazarı LGS nedeniyle 19 Haziran 2020 Cuma günü kurulacak

  Keşan Belediye Başkan Vekili Nehir Gergin, 18 Haziran 2020 Perşembe günü yaptığı açıklamada, ilçede her hafta Cumartesi günleri kurulan halk pazarının 20 Haziran 2020 Cumartesi günü gerçekleştirilecek Liselere Geçiş..

 

Keşan Belediye Başkan Vekili Nehir Gergin, 18 Haziran 2020 Perşembe günü yaptığı açıklamada, ilçede her hafta Cumartesi günleri kurulan halk pazarının 20 Haziran 2020 Cumartesi günü gerçekleştirilecek Liselere Geçiş Sınavı nedeniyle 19 Haziran 2020 Cuma günü kurulacağını bildirdi.

Zabıta Müdürü Gökhan Yılmaz ile Başkanlık Makamı’nda açıklama yapan Gergin, “LGS’ye girecek kardeşlerimize şimdiden başarılar diliyoruz. Pandemi sürecinde her kesimin etkilendiği gibi eğitim sektörü de etkilendi. Hem eğitimcilerimiz, hem öğretmenlerimiz hem de öğrencilerimiz zor bir süreçten geçmekteler. Gençlerimiz kendilerini sınava motive etmeye çalışıyorlar. Sınav günü geldi çattı. İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’muzun hem öğrencilerimizin sınav günü daha sessiz ve huzurlu bir ortamda sınava girebilmeleri hem de öğrenci ve velilerin oluşturacağı yoğunluğun üzerine cumartesi pazarı kurulumuyla yoğunluğu daha da artırmamak adına aldığı karar gereği bu hafta cumartesi pazarı 19 Haziran 2020 Cuma günü kurulacak. Bu karar İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nun, Kaymakamlığımızın ve esnaf odalarımızın ortak görüşüyle alındı. Cumartesi günü kurulan pazarımız bu hafta Cuma günü kurulacak. Vatandaşlarımıza ve esnaflarımıza belediye anons sisteminden ve ilgili yerlerden gerekli bilgilendirmeleri yapıyoruz. Bizi anlayışlar karşılan esnaflarımıza başta sınava girecek kardeşlerimiz ve evlatlarımız olmak üzere herkes adına çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Gergin’in bu açıklamasından sonra Keşan Belediyesi Zabıta Müdürü Gökhan Yılmaz, konuştu ve şunları söyledi: “Liselere Geçiş Sınavı 09:30 ile 13:00 saatleri arasında yapılacak. Sınava girecek olan öğrencilerin gürültü kirliliğinden uzak, sessiz ve huzurlu bir ortamda sınava girmelerinin sağlanabilmesi için sınavların yapılacağı gün, saat ve bölgelerde devam eden inşaat çalışmaları vb. faaliyetleri durdurulacak. Bununla ilgili gerekli bilgilendirmelerimizi yaptık. Sınav bitimine kadar denetim ve uygulamalar yapılacak. Vatandaşlarımız olumsuz bir durum gördükleri anda hemen Alo 153 Beyaz Masa’ya iletirlerse sorunu hemen önleyebiliriz. Sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz.”

Parkomat ihalesini Keşan Kent Hizmetleri aldı

daha düzenli, doğru ve iyi bir trafik uygulamasına geçilecek

Yılmaz’ın ardından konuşan Belediye Başkanı Vekili Nehir Gergin, ilçede bir süredir gündem olan parkomat uygulaması ile ilgili gelişmeleri paylaştı.

Parkomat ihalesi bittiği için bir süredir söz konusu alanlardan ücretsiz yararlanıldığını ifade eden Gergin, şu bilgileri paylaştı: “Şehrimizde trafik yoğunluğunun arttı. Salgın nedeniyle toplu ulaşımdan çok bireysel araç kullanımı da arttı. Usulsüz parklamalar da arttı. Bu alanlarda düzenlemeye ihtiyaç olduğu herkesçe daha net anlaşılmış oldu. Keşan Belediye Başkanımız Mustafa Helvacıoğlu’nun da projesiyle parkomat alanları 21 bölgede ihale edildi. İhaleyi Keşan Belediyesi’nin iştiraki olan Keşen Kent Hizmetleri kazandı. Artık parkomatla ilgili ücretlendirme ve işler Keşan Kent Hizmetleri’ne geçmiş oldu. Şehrimize hayırlı olsun. Artık daha düzenli, daha doğru ve iyi bir trafik  uygulaması dönemine geçilecek. Geçmiş dönemden daha uzun süreli ücretsiz parklandırmalar yapılacak. Detayları ilerleyen günlerde açıklanacak. İşletme maliyetleri düşüldükten sonra elde edilen gelirin önemli bir kısmı sosyal ve sportif işlerde kullanılacak. Yani aslında vatandaşımızın park için ödediği para yine vatandaşımıza bir şekilde geri dönmüş oluyor. İşsizliğin arttığı dönemde parkomatla birlikte istihdam da sağlanacak. Yapılanma kısa süre sonra tamamlanacak. Keşan’da parkomat hizmeti yeniden Keşan Belediyesi’nin iştiraki olan Keşan Kent Hizmetleri ile verilmeye başlanacak. Şehrimize ve belediyemize hayırlı olmasını diliyoruz.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL