Güncel

Cumhuriyet Meydanı’nda Kent Konseyi Kadın Meclisi’ne yer tahsisi yapıldı

ERDOĞAN DEMİR- Keşan Kent Konseyi’nin Cumhuriyet Meydanı’nda Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’ndan Kent Konseyi Kadın Meclisi El Emeği ürünlerinin sergilenmesi amacıyla talep ettiği yerin tahsisi gerçekleşti. Keşan Kent Konseyi Başkanı..

Cumhuriyet Meydanı’nda Kent Konseyi Kadın Meclisi’ne yer tahsisi yapıldı

ERDOĞAN DEMİR- Keşan Kent Konseyi’nin Cumhuriyet Meydanı’nda Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’ndan Kent Konseyi Kadın Meclisi El Emeği ürünlerinin sergilenmesi amacıyla talep ettiği yerin tahsisi gerçekleşti.

Keşan Kent Konseyi Başkanı Hasan Karagöz ve Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Saliha Kafalı konuyla ilgili bir yazılı açıklama yaptı.

Açıklama şöyle;

Keşan Kent Konseyi olarak yeniden düzenlenmekte olan Cumhuriyet Meydanında yapılmakta olan işyerleri veya sosyal tesislerden birinin Kent Konseyi Kadın Meclisi El Emeği ürünlerinin sergilenmesi ve değerlendirilmesi için Kent Konseyine tahsis edilmesini Sayın Belediye Başkanımız Mustafa Helvacıoğlu ile 12.08.2023 Cumartesi günü bir görüşmüştük. Belediye Başkanımız bu görüşme esnasında konunun daha iyi somutlanması ve kesin sonuç alınması için görüşmenin 17.08.2023 Perşembe günü yeni düzenlenmekte olan meydanda yapmasını önerdi. Bunun üzerine 17.08.2023 Perşembe günü yeni düzenlenmekte olan meydanda bir araya geldik. Hep birlikte yapılan inceleme ve değerlendirmeler sonucunda 40 metre karelik bir kapalı alanın Kent Konseyi Kadın Meclisi El Emeği ürünlerinin sergilenmesi ve değerlendirilmesi için tahsis edilmesinde mutabakat sağladık.

Bu uygulama özgün biçimiyle Trakya’da bir ilk ve örnek olacaktır. Keşanlı kadınlarımıza hayırlı olsun.

Bu konuda gösterdiği anlayış ve göstereceği  çabalar için  Kent Konseyi olarak 300’ü aşkın Kadın Meclisi üyelerimiz adına Sayın Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz.”

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL