Güncel Okuma Sayısı: 54

Cumhuriyet Programı Büyük Beğeni Topladı

    Keşan Belediyesi ve Uğur Okulları İşbirliği İle Hazırlanan “Cumhuriyet’in Uğurlu Gençleri 29 Ekim’i Kutluyor”Programı Büyük Beğeni Topladı   Keşan Belediyesi ile Keşan Uğur Okulları işbirliği ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın..

Cumhuriyet Programı Büyük Beğeni Topladı

    Keşan Belediyesi ve Uğur Okulları İşbirliği İle Hazırlanan “Cumhuriyet’in Uğurlu Gençleri 29 Ekim’i Kutluyor”Programı Büyük Beğeni Topladı

 

Keşan Belediyesi ile Keşan Uğur Okulları işbirliği ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 95.yıldönümü nedeniyle hazırladığı ortak program 29 Ekim 2018 Pazartesi günü Keşan Belediyesi Konferans ve Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirildi.

Programa Keşan Kaymakamı Nuri Özder,Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Cengizhan Aktan, Keşan Cumhuriyet Başsavcısı Alper Arıtan ile okul müdürleri ile çok sayıda veli katıldı.

 

“Cumhuriyet’in Uğurlu Gençleri 29 Ekim Kutluyor” başlıklı program 29 Ekim 2018 Pazartesi günü saat 13.30’da Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Ardından Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Cengizhan Aktan bir konuşma yaparak şunları söyledi “Sayın Kaymakamım, Sayın Cumhuriyet Başsavcım, değerli okul müdürlerim, değerli eğitimciler, sevgili veliler ve çok değerli öğrenciler, Keşan Belediye Başkanlığı ve Keşan Uğur Okulları tarafından düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Programı’na hoşgeldiniz. Cumhuriyetimiz kolay kurulmadı. Dedelerimizin atalarımızın kanlarıyla verdiği bağımsızlık mücadelesi sonucu tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’ne sahibiz. Bunun için de başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile bu topraklarda bizler için bizlerin bugün bağımsızca yaşamamız için canlarını veren tüm atalarımıza saygılarımızı minnetlerimizi sunuyoruz. Cumhuriyet daim olsun, Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun”

Aktan’ın konuşmasının ardından Uğur Keşan Okulları öğrencilerinin Cumhuriyet ile ilgili görüşlerini içeren kısa bir sunum izlendi.

Daha sonra öğrenciler tarafından hazırlanan “Cumhuriyet Valsi” gerçekleştirildi.

Büyük alkış alan Cumhuriyet Valsi’nin ardından Yağız Sezer,” Akdenize’e Doğru” adlı şiiri Sanem Yalçı’da “Atatürk ve Cumhuriyet” adlı şiir okudular.

Ardından Keşan Uğur Okulları “Cumhuriyet Korosu” konseri büyük beğeni ile izlendi.

Bir bayan ve bir erkek öğrenci tarafından gerçekleştirilen “Zeybek” oyunu da büyük beğeni topladı.

Programın sonunda Kurtuluş Savaşı ve Atatürk’ün Samsun’a çıkışını simgeleyen orotorya ve sonunda da 10.Yıl Marşı söylenerek programa sona erdi.

10.Yıl Marşı’na tüm salonda bulunanlar da Keşan Belediyesi tarafından dağıtılan ellerindeki Türk Bayrakları ile eşlik edince ortaya güzel bir tablo çıktı ve program bu tablo ile sona erdi.

Programın ardından söz alan Keşan Uğur Okulları Müdürü Hüseyin Öztekin, bu anlamlı günde kendilerini yalnız bırakmayan herkese teşekkür ederek, “Ben bu güzel programı hazırlayan tüm öğrencilerime ve öğretmenlerime teşekkür ediyor ve onlara kocaman bir alkış almak istiyorum. Nice Cumhuriyet Bayramları yaşamak umuduyla hepinize teşekkür ederim.” Dedi.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL