Güncel Okuma Sayısı: 174

Dedeağaç radyosunda bir Keşanlı

AYGÜL KONAR Medya Keşan Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Bülent Saylam, 19 Mayıs 2020 tarihinde Dedeağaç’ın online radyosu Covid 19 Radyosunda program yapmaya başladı. Nehrin Öte Yanından (Across the river)..

AYGÜL KONAR

Medya Keşan Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Bülent Saylam, 19 Mayıs 2020 tarihinde Dedeağaç’ın online radyosu Covid 19 Radyosunda program yapmaya başladı.

Nehrin Öte Yanından (Across the river) adıyla gerçekleştirdiği programda 70’li yılların rock şarkılarını çalan Saylam, aynı zamanda şarkıların hikayelerini de anlatıyor. Dedeağaç’ta yayın hayatında yıllardır yer alan Xristos Dukas ve Panos Dukas kardeşlerin kurduğu pandemi radyosu Covid 19’dan program teklifi alan Saylam, ilk programında beğeni topladı. Keşan’dan birçok dinleyenin katıldığı ilk gecede rock müziğin en iyi örnekleri verildi.

HER SALI VE CUMA PROGRAM YAPACAK

https://covid19radio.dukes.gr/ adresinden yayınlanan programda ağırlıklı olarak rock müzik yer alırken Yunan ve dünya müziklerinden de örnekler veriliyor. Nisan 2020’de kurulan radyo ve birbirinden eğlenceli program yapımcıları ile her geçen gün dinleyen sayısını artıran radyo ile ilgili düşüncelerini aktaran Saylam şunları söyledi: “Yunan dostlarımızla bir müzik birlikteliğimiz var. Ortak yanlarımız o kadar çok ki sadece dillerimiz milliyetlerimiz farklı bu da hiç sorun değil. Bana bu teklifi yapan Xristos Dukas’a çok teşekkür ederim. Radyoda İngilizce olarak program yapıyorum. Kendi dilim gibi hakim değilim ama ilk program sonrası Xristos bana 2. gün için de teklifte bulundu. Her Salı 20.00-22.00 ve her Cuma 18.00-20.00 saatleri arası hem Türk hem de dünyadaki rock müziğin en iyilerini çalacağım. Çok farklı bir deneyim. Dinlemenizi isterim. Özellikle bu salgın döneminde evde kalarak salgının yaygınlaşmasını engelliyoruz. Alışkanlıklarımız değişiyor. Ülkeler birbirine yakınlaşıyor.” 

10 radyo programcısının yayın yaptığı radyoda programcılar genellikle 18.00 ile 00.00 arası program yapıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL