Siyaset Okuma Sayısı: 11

Değirmendereli, Müezzinoğlu’na Suriyeli Sığınmacılar için ayrılan sağlık harcamalarını sordu

CHP’li DEĞİRMENDERELİ, MÜEZZİNOĞLU’na SURİYELİ SIĞINMACILAR İÇİN DEVLET BÜTÇESİNDEN AYRILAN SAĞLIK HARCAMALARINI SORDU.   CHP Edirne Milletvekili Kemal DEĞİRMENDERELİ Sağlık Bakanlığına  19 Mart 2014 tarihinde Kamu hastanelerinde Suriyeli sığınmacılara sağlanan sağlık..

Değirmendereli, Müezzinoğlu’na Suriyeli Sığınmacılar için ayrılan sağlık harcamalarını sordu

CHP’li DEĞİRMENDERELİ, MÜEZZİNOĞLU’na SURİYELİ SIĞINMACILAR İÇİN DEVLET BÜTÇESİNDEN AYRILAN SAĞLIK HARCAMALARINI SORDU.

 

CHP Edirne Milletvekili Kemal DEĞİRMENDERELİ Sağlık Bakanlığına  19 Mart 2014 tarihinde Kamu hastanelerinde Suriyeli sığınmacılara sağlanan sağlık hizmetleri ile ilgili bir soru önergesi verdi.

genel kurul foto

Değirmendereli vermiş olduğu soru önergesinde ‘’2013 yılı itibariyle Suriyeli sığınmacılara bulundukları kamplarda veya kamp dışındaki illerde yapılan sağlık uygulamaları veya tedavi masraflarının Devlet bütçesinden karşılanan harcamaların toplam miktarının ne kadar olduğunu ve kaç Suriyeli sığınmacının faydalandığını sordu. Ayrıca Suriyeli sığınmacılara Devlet bütçesinden özel hastane veya sağlık merkezlerine aktarılan miktarın ne olduğu sorusunu da yönelten Edirne Milletvekilimiz önergesine ancak 4 ay sonra yanıt alabildi. Verilen yanıtta Sayın Bakan bugüne kadar Suriyeli sığınmacılara yapılan sağlık harcamasının faturasını 390 milyon TL olarak açıkladı. Bunların yanı sıra Suriyeli sığınmacılara kamplarda verilen poliklinik hizmetinden 2 milyon 7 bin 769 kişinin, kamplardan da hastanelere sevk edilen hasta sayısının da 327 bin 995 olduğunu bildirdi. Bu süreçte gerçekleşen doğum sayısı 7 bin 976 iken, ameliyat edilen hasta sayısının 33 bin 766, 43 bin 727 kişiye de yataklı tedavi hizmeti verildiğini bildirdi. Ancak Sağlık Bakanı, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Devlet bütçesinden ayrılan özel hastane ve sağlık merkezindeki sağlık uygulamaları ve tedavi masrafları hakkındaki soruya yanıt vermekten kaçındı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL