Belediyeler Güncel

Demir Sokak sakinlerinden Helvacıoğlu’na imar çağrısı…

Erdoğan DEMİR- Yukarı Zaferiye Mahallesi Demir Sokak’ta yaşayan vatandaşlar, Keşan’ın en eski yerleşim yerlerinden biri olan ve aynı zamanda Keşan’ın en merkezi olan yerde yaşamalarına rağmen yıllardan bu yana kat..

Demir Sokak sakinlerinden Helvacıoğlu’na imar çağrısı…

Erdoğan DEMİR-

Yukarı Zaferiye Mahallesi Demir Sokak’ta yaşayan vatandaşlar, Keşan’ın en eski yerleşim yerlerinden biri olan ve aynı zamanda Keşan’ın en merkezi olan yerde yaşamalarına rağmen yıllardan bu yana kat irtifakı sorunları olduğunu ifade ederek bu konuda Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’ndan çözüm beklediklerini dile getirdiler.

Sokak sakinleri, hemen önlerinde bulunan sokakta 5, arkalarında kalan sokakta 4 kat imar izni olmasına rağmen kendilerine 3 kat inşaat izni verildiğini belirtip, bu nedenle çok büyük mağduriyet yaşadıklarını ifade ettiler.

Ev yerlerini bir müteahhit ile anlaşıp kat karşılığında vermeye kalktıklarında 3 kat imar izni olması nedeniyle kimsenin bina yapmaya yanaşmadığını belirten vatandaşlar, “Bu sorun geçmiş belediye yönetimlerinden kalan bir sorun. Belediye Başkanımız Mustafa Helvacıoğlu’ndan bu sorunlarımızı çözmesini bekliyor ve gerekeni yapacağına da inanıyoruz” diye konuştu.

Sokak sakinleri açıklamalarına şöyle devam etti.”Bu binaların bulunduğu arsalar 1951’den sonra gelen Bulgar Muhacirleri’ne verilmiş yerler. Yolun alt tarafı da üst tarafı da Bulgar Muhacirlerine verilmiş yerler. Alt yola 5, üst kata 4 kat veriliyor da neden buraya 3 kat veriliyor? Niye ayrılıyoruz, burada bir ayrımcılık mı var? Bizlere de bu konuda yardım edilmesini, iyi yaşamayı istiyoruz. Biz burada mağduruz, ön tarafımız 5, arka tarafımız 4 kat. Ortada kaldık, bize 3 kat veriyorlar. Müteahhitler buraya girmiyor. Komşularımızdan bazıları yerlerini verdi. Bizler 2 yıl önce de 2019 yılında bu konuyu basın yoluyla dile getirdik. Ama 3 yılda değişen bir şey olmadı, sayın başkanımızı sokağımıza davet ettik. Ama 2 yılda başkanımız sokağımıza gelmedi. Keşan’ın göbeğinde yıllardan beri yaşanan bu imar sorununun çözülmesini bekliyoruz. Sayın Belediye Başkanımız Mustafa Helvacıoğlu’dan bir kez daha bu konuda sokağımızın sorunlarına sahip çıkmasını ve bu imar sorununu çözmesini diliyor ve sokağımıza davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL