TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 351.152
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 27.663
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 232
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 30.824
Bölgeden

DEMİRAY SORUYOR “MERİÇ DELTASI EDİRNE’DE Mİ?, ENEZ’DE Mİ?”

Edirne 1. Şube Müdürlüğünce 28-29 ve 30 Eylül tarihlerinde Edirne Magri Otel’de yapılacak ve 3 gün sürecek Meriç Deltası Çalıştayı’na Enez Doğa-Der Yönetim Kurulu Başkanı Ulaş Demiray tepki gösterdi. Bu..

DEMİRAY SORUYOR “MERİÇ DELTASI EDİRNE’DE Mİ?, ENEZ’DE Mİ?”

Edirne 1. Şube Müdürlüğünce 28-29 ve 30 Eylül tarihlerinde Edirne Magri Otel’de yapılacak ve 3 gün sürecek Meriç Deltası Çalıştayı’na Enez Doğa-Der Yönetim Kurulu Başkanı Ulaş Demiray tepki gösterdi. Bu toplantı için sadece İpsala ve Enez yöresinden 30 temsilci istendiğini belirten Demiray Edirne Valiliği’ne ve ilgili Şube müdürlüğüne, basına ve diğer ilgililere gönderdiği mesajla bunun bir YASAK SAVMA olduğunu iddia etti.

Ulaş Demiray’ın tepkisini içeren mesaj aynen şöyle:

  1. Meriç deltası Edirne’de değil Enez ve kısmen İpsala hudutları içerisindedir. Toplantının yerinde, tatbiki ve gözlemli olarak yapılması imkanı varken deltadan 180 km ötede, bir otelde tartışılması saçma ve anlamsızdır, yetersizdir. Yasak savmaktır…
  2. Delta ile ilgili olarak Enez yöresi STK’larının söyleyecekleri çok söz vardır. Bu uygulama ile söz hakkımız YOK hükmündedir.
  3. 3 gün sürecek bu toplantıya STK kuruluşlarının sürekli temsilci atayarak ve konaklayarak katılması maddi olarak mümkün değildir. Her gün Enez’den Edirne’ye gelip gidilmesini düşünmek ise mantıklı bir çözüm değildir.
  4. Enez’de bu toplantının yapılabileceği oteller bulunmaktadır. Görevlileri gerekirse yöre kuruluşları olarak misafir edebiliriz.

Bu durumdaisraredilirse  resmi devlet görevlilerinden başka bu toplantıya Enez ve İpsala’dan düzenli bir katılım beklemek hayaldir.

Bu koşullarda toplantıya katılmamızın mümkün olmadığını belirtiro nedenle ÇalıştaySonuçları’na şimdiden itiraz etmeyi görev sayarız. Çünkü Meriç Deltası’nda yapılacak her çalışma Enezlilerin gözü önünde olmalı, halk önceden gerçekçi bir biçimde bilgilendirilmelidir.

Bilgilerinize sunarım.22.09.2021

Ulaş DEMİRAY / ENEZ DOĞA-DER Yönetim Kurulu Başkanı

Konu : Meriç Deltası Sulak Alanı Yönetim Planı Çalıştayı DAĞITIM YERLERİNE Şube Müdürlüğümüz tarafından yürütülen 2021/119187 kayıt numaralı “Meriç Deltası Sulak Alan Yönetim Planı Projesi İşi” kapsamında 28-29-30/09/2021 tarihleri arasında Edirne ili, MargiHotel’de düzenlenecek olan Yönetim planı çalıştay programı yazımız ekinde sunulmuştur. Bu kapsamda çalıştaya katılmak üzere kurum/kuruluşunuzu temsilen personel görevlendirilmesi hususunda; Gereğini arz/rica ederim.

Ek: Çalıştay Programı Dağıtım: Gereği: Bilgi: Edirne Valiliğine Edirne İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne Dsi 11. Bölge Müdürlüğüne Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğüne Edirne Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne Enez Kaymakamlığına İpsala Kaymakamlığına Enez Belediye Başkanlığına İpsala Belediye Başkanlığına Yenikarpuzlu Belediye Başkanlığına Koyuntepe Köyü Muhtarlığına Paşaköy Köyü Muhtarlığına Çataltepe Mahallesi Muhtarlığına Gaziömerbey Mahallesi Muhtarlığına Hisarlı Köyü Muhtarlığına Çandır Köyü Muhtarlığına Kumdere Köyü Muhtarlığına Tarım ve Orman Bakanlığı 1. Bölge Müdürlüğüne

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL