Köşe Yazısı

Dergâh IŞİD’e yollar, NASA’ya değil!

Dergâh IŞİD’e yollar, NASA’ya değil!

Tayfun-TALİPOGLU

   Tayfun TALİPOĞLU
ttalipoglu@kesanpostasi.com

 

 

Sevenin sevdiğini öldürmesinin “büyük aşk” ya da “öldüresiye sevgi” olarak algılandığı ve öldürenin neredeyse haklı görüldüğü bir toplumda, insanın “Aman beni sevmeyin!” diyesi geliyor.

Genetik gibi bilimlerden zaten bihaber “biat kültürü” ile gelişip serpilemeyen bireylerin önce tek tek, sonra kalabalık halinde yalnız olmadıklarını görüp topluca iyiye, güzele ve insanın sosyalleşmesine düşman olmaları hiç şaşırtmıyor beni.

Öldükten sonra gidileceği tarif edilen öteki dünyadan ve oraya gidenlerden haber alınamayacağı bütün kutsal kitaplar yazar. Ayrıca ahiretten mesajlar vermenin günah sayılacağı kesin hüküm olarak kitaplarda yer alır.

Birilerinin cennet vaadi ve buna inananların çıkması da  artık beni dehşete düşürmüyor.

Canlı bomba olmak için sıraya girmiş ve gâvur öldürürlerse cennete gideceklerine kesin gözüyle bakan bu çocuk yaşta gençleri yakalasanız ne olur, yakalamasanız ne olur! “Biri gider bini gelir.”

Anımsayacaksınız geçtiğimiz hafta, İstanbul’da bir annenin 13 ve 14 yaşlarında iki kızı, IŞİD’e gitmek için yani savaşçılara cariye olmak için evden kaçmıştı.

Anneleri feryat ediyordu: “Kızlarımı dinlerini öğrensinler, diye dergâha gönderiyordum. Beyinlerini yıkamışlar. Kurtarın çocuklarımı.”

Şimdi, bu haber sonra neden ortadan kalktı? Bu dergâh nerededir ve hakkında ne işlem yapıldı. Soran var mı? Şu ana kadar yok.

Muhalefet peşine düştü mü? Düştüyse de haberim yok ya da anneye ve onun gibi düşünenlere de bir şey diyen yok.

En azından ben söyleyeyim: “Dergâhtan NASA’ya bilim adamı olarak kaçamayacaklarına göre ikinci sınıf yaratık olduğuna inandırılan bu genç kızlar, seks kölesi olarak sevap kazanmaya koşacaklardı, ne bekliyordunuz?”

Emperyalistlerin ürünü ve en son eseri IŞİD’in cinayet şebekesini de yabana atmamak gerek. Misyonlarını yerine getiriyorlar.

Bakın Avrupa kentleri, eğlence yerlerini kapalı tutuyor. Gülmenin yasak olduğu bir mezhebin istediği gibi yaşıyor Avrupa.

Namaz kılmasalar da Sünni-Arap yaşam biçimi egemen oldu birden bire. Dünyanın bir yarısında, zorla da korkuyla da olsa amaca ulaştı IŞİD.

Bir garip oldu kısaca dünya. Petrol için kimi Irak’ta, Suriye’de ölüyor, kimi Paris’te…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL