Bölgeden Okuma Sayısı: 927

Devlet Hastanesi personelinde “Koronavirüs” tespit edildi mi?

Uzunköprü Devlet Hastanesi’nde büyük risk altında çalışan sağlık çalışanlarından da kötü bir haber geldi. İddialara göre, Uzunköprü Devlet Hastanesi Ameliyat servisinde çalışan birisinde Covid-19 virüsü tespit edildiği öğrenildi. Uzunköprü’de Koronavirüs salgın..

Devlet Hastanesi personelinde “Koronavirüs” tespit edildi mi?

Uzunköprü Devlet Hastanesi’nde büyük risk altında çalışan sağlık çalışanlarından da kötü bir haber geldi.

İddialara göre, Uzunköprü Devlet Hastanesi Ameliyat servisinde çalışan birisinde Covid-19 virüsü tespit edildiği öğrenildi.
Uzunköprü’de Koronavirüs salgın vakası yaklaşık iki aydır sürekli artış gösterirken alınan tedbirler sayesinde virüsün yayılması önlendi.

Kaymakam Erdoğan, açıklamasında Uzunköprü’de Koronavirüs sebebiyle hastaneye yatırılan ve tedavi olan hasta sayısını 23 olarak açıklamıştı.
Koronavirüs nedeniyle tedavi altına alınan hasta sayısı bir tekstil firmasında 11 olarak belli olmasına rağmen yine yakın çevre köylerden gelenlerin sayısı ile 23’e yükseldi.
Uzunköprü Devlet Hastanesinde Covid-19 salgın tedavisi gören hasta sayısı 23 olarak kayıtlara geçerken karantina kapsamında yurtlarda birçok vatandaşın tedavi tedavi gördüğü ve ilçede birkaç tane apartmanın karantinaya alındığı öğrenildi. Büyük riskler altında görev yapan sağlık çalışanlarından birisinde Covid-19 virüs salgınının pozitif olduğu tespit edildi.
Genel durumu iyi olan, Ameliyat servisinde çalışan personelle ilgili tedavi süreci başlatıldı.
Bu süreçte hastane idaresinin açıklamasına kadar bütün ameliyatların askıya alındı.
Uzunköprü Devlet Hastanesi ameliyat servisinde çalışan tüm personelin izolasyon altına alındığı bilgisine ulaşıldı.

Uzunköprü Barış Gazetesi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL