TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
 • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 356.254
 • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 20.874
 • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 192
 • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 29.883
Kültür Sanat tarih
 • Okuma Sayısı: 146

 • DEVLET SANATÇISI DERYA DERİN HOLLANDA, ÇANAKKALE ve ATATÜRK MÜZESİNE HAYRAN KALDI

  Hollanda’da Cumhuriyet Balosu ve 6. Altın Lale  törenlerine katılan İzmir’in  ve Türkiye’nin  değerli sanatçısı  Derya Derin,  Hollanda da ayağının tozu ile  Türk Dünyası Dünya Kültür ödülünü alan 85 Yaşındaki Anne..

  DEVLET SANATÇISI DERYA DERİN HOLLANDA, ÇANAKKALE ve ATATÜRK MÜZESİNE HAYRAN KALDI
  Hollanda’da Cumhuriyet Balosu ve 6. Altın Lale  törenlerine katılan İzmir’in  ve Türkiye’nin  değerli sanatçısı  Derya Derin,  Hollanda da ayağının tozu ile  Türk Dünyası Dünya Kültür ödülünü alan 85 Yaşındaki Anne Zehra Türker, oğlu Bülent Türker ile Torunu Buğra Türker’in gönüllü olarak  halkın hizmetine  sundukları ücretsiz ve yurt dışında Dünyada tek olan Atatürk ve Çanakkale müzesini ziyaret etti.
  Derya Derin yaptığı açıklamada, “İsmini çok duymuştum ama böylesine güzel olacağını hiç tahmin etmiyordum. Resmen büyülendim. Bu kadar ender parçaların olmasıbazı objelerin dünyada tek olarak bu müzede bulunması beni hayretlere düşürdü. Sancak kuranı, Atamızın nutku, Çanakale’de kullanılan tek bayrak, süngüler  el yapımı Atatürk’ün gençliğe hitabı beni büyüleyen ve çok etkileyen objeler oldu. Atatürk’ün  odası da tek kelime ile muhteşem. Söyleyecek söz bulamıyorum. Emeği geçenlere çok teşekkür ederim. Herkesin görmesi gereken bir müze . Ve her şey ücretsiz. Çay kahve park yeri müsait, herkese Çanakkale kitabı imzalanıyor. Sözün bittiği yer. Devletimiz sahip çıkmalı” dedi.
   
  Bülent Türker de “Derya Derin gibi bir dev sanatçıyı  müzemizde ağırlamak büyük bir zevk sesi ile Cumhuriyet Balosuna büyük renk kattı. Balodan her kez çok mutlu ayrıldı.  Ben emeği geçen herkese teşükkür ediyorum. Cumhuriyetimizin 98 yılı kutlu olsun diyorum.” şeklinde konuştu.

  YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

  ÜYE GİRİŞİ

  KAYIT OL