Manşet Siyaset

Dibek sordu; Lüleburgazlıların dişi ağrımayacak mı?

Dibek sordu; Lüleburgazlıların dişi ağrımayacak mı?

 CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek,Lüleburgaz’da Diş Tedavi ve Protez Merkezi’nin kapatılması ile ilgili bir soru önergesi verdi.

Önerge şöyle;

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI’NA

turgutdibek1

Aşağıdaki sorularımın Sağlık Bakanı Sayın Mehmet Müezzinoğlu tarafından yazılı olarak yanıtlanması talebimi saygılarımla dilerim.

 

Kırklareli Kamu Hastaneleri Birliği, Lüleburgaz Diş Tedavi ve Protez Merkezi’nin Acil Servisi’ni kapatma kararı almıştır. 27 ocakta alınan karara göre, Lüleburgazlı yurttaşlarımızın saat 17.30’dan sonra diş ile ilgili acil bir durumları olursa Kırklareli’ne gitmek zorunda kalacaklardır.

27 ocaktaki kararla Lüleburgaz’dan görevlendirme yazısı olmadan Kırklareli’ye nöbet tutmaya gönderilen sağlık çalışanlarının da olması çalışanların da mağduriyetine yol açmaktadır. Yeni yönetmelik ile birlikte sağlık çalışanlarının harcırah alıp almayacağı, nöbet hizmetlerine dair haklarının verilip verilmeyeceği de belirsizdir.

Buna göre,

1-   Lüleburgaz Diş Tedavi ve Protez Merkezi’nin Acil Servisi’ni neden kapatılmıştır?

2-   Lüleburgazlıların diş ile ilgili acil bir durumda neden 40 km uzaktaki Kırklareli Merkeze ya da özel hastanelere mahkum edilmiştir?

3-    27 ocak kararı ile Kırklareli’ne nöbet tutmaya gönderilen sağlık çalışanlarımızın harcırah ve nöbet hizmetlerinden doğan hakları verilecek midir? Bu hususlar çıkan kararda neden yer almamıştır?

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL