Manşet Siyaset

Dibek’ten 19 Mayıs açıklaması

Dibek’ten 19 Mayıs açıklaması

CHP Kırklareli Milletvekili Av. Turgut DİBEK’in 19 Mayıs Kutlama Mesajı

 

turgutdibek1

Tam bağımsız, özgür Türkiye’nin başlangıcıdır 19 Mayıs. 19 Mayıs Atatürk`ü Anma Gençlik ve Spor Bayramında bu sene Soma’da meydana gelen felaket nedeniyle buruk bir haldeyiz.

 

19 Mayıs, tutsaklığı kabullenmeyen, ulusunun onurunu ve özgürlüğünü korumak için harekete geçen, var olma savaşını başlatan Mustafa Kemal Atatürk’ün Anadolu’da yaktığı bağımsızlık ateşinin başlangıcıdır.

 

19 Mayıs ile başlayan Kurtuluş Savaşımız tüm dünyanın ezilen uluslarına esin kaynağı olmuştur.

 

Geleceğe güçlü biçimde ulaşabilmek, Cumhuriyetimizi korumak ve yaşatmakla olanaklıdır. Sağladığı kazanımlar göz ardı edilerek, temel niteliklerinin tartışmaya açılmak istenmesi, Cumhuriyet’in temel felsefesiyle bağdaşmayan, üzüntü verici bir durumdur. Bağnaz düşüncelerin etkisinde kalarak, yapılanları küçümsemek ya da önyargıyla yaklaşmak, yurdumuzu kurtaranlara, Cumhuriyetimizi kuranlara karşı en büyük haksızlık olacaktır. Böyle bir arayış içine girenlerin, birliğimize, tekil devlet yapımıza, bölünmez bütünlüğümüze ve Cumhuriyetimize zarar veremeyeceklerdir. Bu konudaki en büyük güvencemiz, Atatürk’e inanan, ilke ve devrimlerine sahip çıkma kararlılığını gösteren ve Cumhuriyetimizin çevresinde kenetlenen yüce Türk Ulusu’dur. Türk Ulusu, Cumhuriyet rejiminin kazanımlarıyla ulaştığı konumun bilincindedir.

 

Bu büyük savaşımı başarıyla sonuçlandıran, ülkesinin tam bağımsızlığını sağlayan ve Cumhuriyet’i ilan ederek yurttaşlarının hak ettiği düzende yönetime katılmalarını sağlayan yüce önder Mustafa Kemal Atatürk, gençliğin önemini ilk kavrayan lider olarak; Cumhuriyet’i gençlere emanet etmiş ve Kurtuluş Savaşının başlangıç tarihi olan 19 Mayıs’ı gençlere armağan etmiştir.

 

Yukarıdaki duygu ve düşünceler ile Soma’da yaşamını kaybeden madenci şehitlerimizi, bağımsızlık yolunda tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla anar, halkımızın ve özellikle gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk`ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlarım.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL