Güncel Manşet Siyaset

Dibek’ten TRT ile ilgili soru önergesi…

Dibek’ten TRT ile ilgili soru önergesi…

CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, TRT ile ilgili bir soru önregesi verdi.

turgutdibek1

Dibek’in konuyla ilgili soru önergesi şöyle;

TRT kendi kurum personelleri yerine hizmet satın alımı yöntemi ile eleman çalıştırmaya devam etmektedir. Hizmet alımı için çok yüksek meblağlar çeşitli şirketlere ödenmektedir.

 

Buna göre,

 

1-   2008 yılından bu soru önergesine yanıt verildiği tarihe kadar yayın hizmetlerinde çalıştırılmak üzere  Kalifiye Yardımcı Hizmet Alımı için kaç ihale açılmıştır, bu ihaleler hangi kanal  ve  hangi hizmetler için açılmıştır?

2-   Bu ihaleleri kazanan şirketlerin ticari unvanları nedir?

3-   2008 yılından bu soru önergesine yanıt verildiği tarihe kadar yayın hizmetlerinde çalıştırılmak üzere açılan “Kalifiye Yardımcı Hizmet Alımı”  ve benzeri isimlerle açılan ihaleler sonucunda kaç kişi çalıştırılmıştır ve bunlar için açılan ihalelerin toplam bedeli kaç liradır?

4-   Bu soru önergesine yanıt verildiği tarih itibariyle Kurumun merkez ve taşra teşkilatlarında temizlik, güvenlik gibi hizmetlerinin yanı sıra idari, mali ve yayın hizmetlerinde hizmet alımı yöntemi ile çalıştırılan toplam kaç personel bulunmaktadır?

5-   TRT’nin asli ve sürekli hizmetlerinin “hizmet alımı” yöntemi ile yapılamayacağına ilişkin olarak açılmış bir dava  var mıdır? Böyle bir dava açılmış ise davanın sonucu ne olmuştur?

6-   Bu ihaleler sonucunda TRT’de çalıştırılan kişilerden Kurumun idari  ve mali birimlerinde görev verilen kimse var mıdır?

7-   Teftiş Kurulu Başkanlığı müfettişlerince hazırlanan raporlarda ve Sayıştay’ın raporlarında TRT’nin temizlik vb işleri için hizmet  alımı yaptığı şirket personelinden  bir kısmının mevzuata aykırı bir şekilde TRT’nin idari ve mali hizmet birimlerinde çalıştırıldığına ilişkin tespitler yapılmış mıdır?

2008 yılından bu soru önergesine yanıt verildiği tarihe kadar hizmet alımı  yoluyla TRT’de çalıştırılan personelden kaç kişi usulsüzlük, yolsuzluk ve benzeri  suçlar dolayısıyla işten çıkarılmıştır? Kaç kişi hakkında adli işlem yapılması için ilgili makamlara başvurulmuştur

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL