Güncel Turizm

DİNARDAN MUHTEŞEM TANITIM

Edirne’nin gönüllü tanıtım elçisi olarak tanınan ciğerci Bahri Dinar Fox TV’de yayınlanan, ‘Çağla İle Yeni Bir Gün’ programında Edirne’nin meşhur lezzeti tava ciğerinin yanında Kırkpınar Yağlı Güreşlerini, Aynalı Süpürge ve..

Edirne’nin gönüllü tanıtım elçisi olarak tanınan ciğerci Bahri Dinar Fox TV’de yayınlanan, ‘Çağla İle Yeni Bir Gün’ programında Edirne’nin meşhur lezzeti tava ciğerinin yanında Kırkpınar Yağlı Güreşlerini, Aynalı Süpürge ve Edirne Kırmızısını anlattı.

Edirne’yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği Başkanı Bahri Dinar, gerek yapılan fuarlarda, gerek ulusal kanalarda boy göstererek kentin tanıtımına büyük katkılar sağlamaya devam ediyor. Dinar Fox TV’de sabah kuşağı programında sunucu Çağla Şikel’in konuğu oldu. Programda tava ciğerin yanında Edirne’ye ait yöresel Kallavi Kurabiyeyi anlattı. Uygulamalı şekilde ciğer pişirmenin inceliklerinden bahseden Dinar, Cerrah Profesör Doktor Murat Aksoy’a Tava Ciğer Doğrattı. Keyifli bir sohbet eşliğinde geçen Canlı Yayında gülümseten ve Edirne Tanıtımına katkı sunan görüntüler ortaya çıktı.

Ciğerin Yanında Edirne Tanıtımı
Tava Ciğer Tanıtımı ile tanınan Bahri Dinar bu programda Edirne’nin Aynalı Süpürgesini , Mis Sabununu ve Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerini Anlattı. Profesör Doktor Murat Aksoy’u ve Çağla Şıkel’i Kırkpınar yağlı Güreşlerine Kırmızı Dipli Mumla davet eden Dinar daha sonra 2022 yılının Edirne yılı olacağını belirterek Edirne Kırmızısı Şalı hediye etti.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL