Güncel Manşet

Dınkırcı Keşan’ ı keşfetti…

Dınkırcı Keşan’ ı keşfetti…

 

 

25 Eylül 2012 Salı günü Salı günü saat 10.30’da Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı beraberinde Milli Eğitim Müdürü Feryaz Yüksel, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ergün Kurtar, İlçe Müftüsü Süleyman Yeniçeri, İlçe Halk Kütüphane Müdürü Bülend Dizdaroğlu, Keşan Belediyesi Şehir Plancısı Yusuf Nusret Kayseri İlçemizde bulunan tarihi eserleri ve devam eden yatırımları yerinde inceledi.

  

 

Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı beraberindeki heyet ile ilçemizde tarihi özellik taşıyan yapıları yerinde gördü ve incelemelerde bulunuldu. Bunu hem Keşan’ı tanımak anlamında hem de Sayın Valimizin Perşembe günü yapacağı gezisinin alt yapısını hazırlamak ve Sayın Valimizin tarihi eserlerin bakım onarım ve tamiratları konusunda ki talimatları çerçevesinde tarihi Hersekzade Ahmet Paşa Cami, Tarihi Hamam ve Keşan Öğretmenevi’ni gezerek incelemelerde bulundu bu tarihi yapıların daha uzun yıllar ayakta kalabilmesi, Kültür ve turizm acısından önem arz etmesi sebebi ile mevcut durumlarını yerinde görüp geleceğe dair neler yapılabileceği konusunda yetkililerle bilgi alış verişinde bulundu.   

  

İlçemizde devam eden yatırımları yerinde görmek ve bilgi almak amacıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ait TOKİ tarafından Yeni Mahallede (24 Derslik), Mustafa Kemal Paşa Mahallesinde (16 derslik) yaptırlan okul inşaatlarını gezerek incelemelerde bulundu, yetkililerden inşaat hakkında bilgi aldı.

  

 

İlçemizde uzun süredir atıl durumda bulunan Keşan Devlet Hastanesi Baştabipliği tarafından Keşan İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne tahsis edilen Yenimescit Mahallesi Bademlik Mevkii’nde bulunan 2 Nolu Sağlık Ocağı’nın devam edilen tadilatını İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ergün Kurtar, Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Necip Uluz, Mustafa Kemal Paşa Mahalle Muhtarı Bayram Ali Kalfalar ile birlikte yerinde inceleyerek tadilat hakkında bilgi aldı.

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL