Dınkırcı, yılın son gününde de ziyaretteydi

kesanpostasi
Okuma Sayısı:41

Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı ve beraberinde İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Gökhan Kıyım 31 Aralık 2013 Salı günü  köy ve işletmelerde gezi ve inceleme ziyaretlerine devam etti.

IMG_0771 IMG_0776

Gezi ve inceleme programı kapsamında Mercan, Suluca ve Celebi köyleri ziyaret edilerek, gezi ve incelemelerde bulunuldu.

IMG_0779 IMG_0785

Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı incelediği köylerin muhtarlarından köy ile ilgili bilgiler aldı, kendisindeki kayıtlı mevcut bilgileri güncelledi, köy halkından gelen dilek ve şikâyetleri yerinde dinleyip, tarımla ilgili konularda İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Gökhan Kıyım’a söz vererek bilgilendirme yapılmasını sağladı.

Dınkırcı Köy muhtarlarına ve köy halkına hitaben yaptığı konuşmada;

IMG_0791 IMG_0805

* Özellikle hayvancılıkta para kazanılmak isteniyor ise mutlaka yem bitkileri ekiminin yaygınlaştırılması,

* Çevre köy, ilçe ve illerde olan yarı açık veya açık hayvan işletmelerinin gezilerek model alınması,

* Tarım ve hayvanlık üzerine üretim yapan küçük işletmelerinin şirket, kooperatif veya birlik kurarak bir araya gelerek projeler üretmesi,

* Halkımız tarafından süt ve süt ürünlerinin tüketiminin arttırılması,

* Tarımsal desteklemelerden daha çok yararlanılması ve başvuru sürelerine dikkat edilmesi,

* Toprak tahlili ve tarım sigortasının önemi,

* Velilerin okul idareci ve öğretmeler ile sık sık görüşmesi,

* İhtiyaç sahibi ve mağdur insanların Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına bildirimi

Konularında bilgi vererek tavsiyelerde bulundu.

IMG_0816 IMG_0820

Dınkırcı, “ Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Çerçevesinde Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi tebliğinin özellikle tarım ve hayvancılıkla uğraşan çok değerli yatırımcılarımızın, üreticilerimizin faydasına olacaktır.

Bu konuda ayrıntılı bilgi almak isteyen üreticilerimiz İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğünü ziyaret edebilir. Başvuruların 14 Aralık 2013 ve 27 Ocak 2014 tarihleri arasında sonuçlanması gerekiyor. Hibe programından yararlanmak isteyen yatırımcılarımızın 27 Ocak 2014 günü mesai bitimine kadar proje tekliflerini İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne sunması gerekmektedir.

IMG_0825 IMG_0829

Ayrıca 07 Ocak 2014 Salı günü saat 10.00’da Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 2014 Yılı Proje Teklif Çağrısı Mali Destek Programları (İktisadi Kalkınma, Sosyo Ekonomik Kalkınma, Küçük Ölçekli Altyapı) hakkında bilgilendirme toplantısı yapılacaktır. Yatırımcılarımızın ve ilgililerin bu toplantıya katılmaları yararlı olacaktır. ” dedi.

IMG_0834 IMG_0836

Daha sonra köydeki vatandaşlarımıza sağlıklı, mutlu ve huzur dolu yeni yıllar diledi.

Mercan Köyü ziyaretinde Bekir Dınkırcı, tarihi taş köprüyü gezerek incelemelerde bulundu. Köy Muhtarı Mesut Özkan’dan tarihi köprü ile bilgiler aldı. Şuanda araç trafiğine kapalı olan köprünün onarımının yapılması halinde yerli ve yabancı turistlerin ziyaret noktası olabilecek özelliğe sahip olduğu belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Next Post

Özcan,yeni yılı kutladı.

Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, 2014 yılı öncesi […]