Güncel Manşet

Dınkırcı, ziyaretlere devam etti…

Dınkırcı, ziyaretlere devam etti…

 

Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı ve beraberinde, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Gökhan Kıyım, İlçe Sağlık Müdürü Ergün Kurtar, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Aras, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Çevre Sağlığı Teknisyeni Talih Esencan‘ın katılımıyla 28 Aralık 2012 Cuma günü köy, belde ve özel işletmelere gezi ve inceleme ziyaretlerine devam etti.

 

Gezi ve inceleme programı kapsamında İstanbul yolu üzerinde bulunan Salim Un Fabrikası, Mercan Otomotiv New Holland Keşan Bölge Bayii, Keşan Fen Lisesi, Yenimuhacir İlkokulu ve Ortaokulu, Yenimuhacir Belediyesi, Yenimuhacir Beldesindeki Halk Eğitim Kursları, Hays Teksas Tekstil ve Yeniceçiftlik Köyü’nde gezi ve incelemelerde bulunuldu.

Dınkırcı ve beraberindekiler Salim Un Fabrikası ziyaretinde İşletme Sahibi Seyfi Güner tarafından karşılandı. İşletmede 20 kişinin çalıştığı ve günlük 100 ton buğdayın işlendiği bilgileri verilerek işletmenin bölümleri gezildi.

 

 

 

Yine İstanbul yolu üzerinde bulunan Mercan Otomotiv New Holland Keşan Bölge Bayii ziyaretinde Dınkırcı ve beraberindekiler İşletme Sahibi Mustafa Mercan tarafından karşılandı. Mercan ailesi olarak gıda, tarım ve otomotiv sektörlerinde faaliyette bulundukları, aile şirketi olarak bölgede 450 kişiye istihdam sağladıkları bilgisi verilerek satış, servis ve yedek parça bölümleri gezildi.

 

İşletme gezilerinden sonra Yenimuhacir Beldesi sınırları içerisinde bulunan Fen Lisesi ziyaret edildi. Bekir Dınkırcı ve beraberindekiler burada Okul Müdürü Özgür Barış Demiray tarafından karşılandı. Okul müdüründen okulun sorunları, öğretmen, öğrenci, derslik sayıları ve geçmiş yıllardaki uygulanan projeler, pansiyon durumu ve ulaşım konularında görüş alış verişinde bulunulduktan sonra bir sınıfa geçilerek öğrencilerle meslek seçimi, kitap okuma üzerine sohbet edildi.

 

 

Yine Yenimuhacir Beldesi’nde bulanan Yenimuhacir İlkokulu ve Ortaokulu ziyaret edildi. Kaymakam Dınkırcı  ve beraberindekiler burada Okul Müdürü Hasan Balcı tarafından karşılandı. Okul müdüründen okulun öğretmen, öğrenci, derslik sayıları ihtiyaç ve sorunları hakkında bilgiler alındıktan sonra bir sınıfa geçilerek öğrencilerle sohbet edildi. Aynı okulda bulunan anaokulunu da ziyaret eden Dınkırcı anaokulu öğrencilerine çeşitli hediyeler verdi.

 

 

Sonraki ziyaret ise Yenimuhacir Belediye’si oldu. Dınkırcı ve beraberindekiler burada Belediye Başkanı Recep Ordu ve meclis üyeleri tarafından karşılandı. Belediye Başkanı makam odasındaki geniş katılımın olduğu toplantıda Dınkırcı’ya Belde hakkında genel bilgiler aktarıldı.

 

 

 

Dınkırcı da Yenimuhacir Beldesinin tarım, hayvancılık, ticaret ve ulaşım açısından büyük bir potansiyele sahip olduğunu özellikle tarım konusunda; toprak tahlili, tarım sigortası, üretilen tarımsal ürünlerin pazarlanması, hayvansal üretimin artması ve silajlık mısır ekiminin yaygınlaşması konularına önem verilmesini istedi. Daha sonra Yenimuhacir Beldesinde bulunan Sağlık Evi, Halk Eğitim Merkezi Kursları ve Özen Et Lokantası’nda gezi ve incelemelerde bulunuldu.

 

 

Yenimuhacir Belediyesi ziyaretinden sonra Yeniceçiftlik Köyü’ndeki Hays Teksas Tekstil Fabrikası ziyaret edildi. Burada işletme sahibi ortaklarından Abdi Bayraktar ve işletme sorumlusu Hilmi Büyükbayrak tarafından karşılandı. İşletmede İpsala ve Keşan bölgesinden olmak üzere toplam 200 kişinin çalıştığı, bayan iç giyimi üzerine HAYS ( Hayrettin Bayraktar, Abdi Bayraktar, Yunus Bayraktar kardeşleri ile hala oğlu Salih Deniz’in ilk harfleri ) marka ile üretim yaptıklarını iç ve dış pazarda önemli bir yere sahip olduklarını dile getirdi ayrıca online satış sitelerinin ve fabrika girişinde satış mağazasının bulunduğunu belirtti. Daha sonra işletme bölümleri gezildi.

 

Günün son ziyareti Yeniceçiftlik Köyü’ne yapıldı. Burada Köy Muhtarı Erdinç Şeftali tarafından karşılanan  Bekir Dınkırcı’ya köyün içme suyunun yetersizliği, kanalizasyon şebekesinin eksik kalan bölümünün tamamlanması, köy içi ve giriş çıkış yollarının bakımı, ana yol üzerinde bulunulmasından dolayı acil olarak alt geçide ihtiyaç bulunduğu konularında bilgiler verildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL