Güncel Manşet

Dınkırcı’dan 10 Nisan açıklaması

Dınkırcı’dan 10 Nisan açıklaması

Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı, Türk Polis Teşkilatı’nın 169.Kuruluş Yıldönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

Dınkırcı’nın açıklaması şöyle;

Bekir Dınkırcı

Türk Polis Teşkilatımız, 10 Nisan 1845 yılından bugüne kadar geçen 169 yıl boyunca; toplumun huzuru ve refahını, vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamada gösterdiği, üstün başarı ve çalışma azmi ile Milletimizin sevgisini ve güvenini kazanmanın haklı onurunu taşımaktadır.

Devletimizin müstesna kuruluşlarından biri olan Türk Polis Teşkilatımız, Milletin huzur ve emniyetinin en büyük güvencesidir. Bugün Türk Polis Teşkilatımız; personel, araç, gereç ve teknik donanım açısından da dünyanın en güçlü polis teşkilatlarından biri haline gelmiştir.

Başarılı bir geçmişe sahip olan Türk Polis Teşkilatı, milletimizin birlik ve beraberliği için kamu düzenini korumasında, halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamasında, suçluların yakalanması ve suçların aydınlatılmasında yapmış olduğu başarılı çalışmalarında, hiç şüphesiz halkımızın büyük desteği ve güveni yatmaktadır.

Polis teşkilatımız, milletimizin sevgisi, güveni ve desteğiyle çağdaş ve demokratik hayatın gereklerine, hukuk devleti ilkeleri ve insan haklarına saygılı olarak görevlerini layıkıyla yerine getirmektedir. İnanıyorum ki, Türk polisi şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı güven ve destekle, aynı fedakârlıkla hizmetlerine devam edeceklerdir.

Bu duygu ve düşüncelerle Türk Polis Teşkilatı’nın 169. kuruluş yıldönümünü kutluyor, şehit polislerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, emniyet teşkilatımızın tüm mensuplarına aileleriyle birlikte sağlıklı ve huzurlu bir yaşam diliyorum.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL