Güncel Manşet

Dınkırcı’dan açıklamalar…

Dınkırcı’dan açıklamalar…

29 Ağustos 2012 Çarşamba günü Keşan’daki yeni görevine başlayan Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı, 30 Ağustos Bayram törenlerinin ardından basın mensuplarına Keşan hakkında kısa bir değerlendirmede bulundu.

Dınkırcı,Keşan’ın güzel bir yer olduğunu kaydederek şunları söyledi.  “Önce 30 Ağustos Zafer Bayramınızı en kalbi duygularla kutluyorum. Keşan İlçesi’ndeki görevime bugün (dün) itibarıyla başlamış bulunuyorum. Bu süre zarfında, kamu, özel, sivil, sosyal, siyasal, atanmış, seçilmiş herkesle bütüncül ve analitik bir yapıyla Keşan’ı yönetmeye çalışacağız. Sizlerin aracılığıyla saygıdeğer Keşan halkına şunu ifade etmekte fayda görüyorum: Keşan güzel bir yer. Benim baktığım yer de o güzellik. Burası benim 8. görev yerim. Görev yaptığım her yer güzeldi. Burası da güzel. Çünkü ülkemin her bir tarafı güzel.”

“TARIMSAL ARAZİLER, ÜLKE İÇİN ÖNEMLİDİR”

Tarımsal arazilerin ülkenin makro değerleri olduğuna kayıt düşen Bekir Dınkırcı, şunları söyledi: “Takdir edersiniz ki etrafı ve bölgeyi tanımam lazım. Bu amaçla da herkesin bilgi dağarcığından faydalanmam lazım. Görev bölgemi de belli bir periyot dahilinde birlikte gezeceğiz. Keşan’ı birlikte yöneteceğiz. Aydın’ın Karpuzlu İlçesi’nde kurucu kaymakamlık yaptım. Akabinde Erzurum – Karayazı’da, Çankırı – Çerkeş’de kaymakamlık görevimi sürdürdüm. Erzincan Vali Yardımcılığı’ndan sonra kaymakamlık görevlerimi sürdürdüm. Trabzon – Akçabat, Samsun – Bafra kaymakamlıklarının ardından Balıkesir – Gönen Kaymakamlığı’na atandım. Şimdi de Keşan’dayım. Bunların özellikle son bölümlerine baktığımızda Akçabat’ın Doğu Karadeniz’de güçlü bir tarımsal ve hayvansal bir yapıya sahip olduğunu, Bafra’da 67 bin, Gönen’de ise 47 bin hektarlık tarımsal arazi varlığı olduğunu vurgulamak isterim. Keşan’da da 50 bin hektarlık arazi varlığı bulunuyor. Bunlar bu ülkenin makro değerleri. Bunları hep birlikte analitik ve bilimsel bir biçimde masaya yatıracağız.”

“KEŞAN’I TANIYORUM”

Keşan’ı tanıdığını kaydeden Dınkırcı, sözlerini şöyle sonlandırdı. “Bizden önceki kaymakamlarımız layıkıyla görev yaptıktan sonra bayrağı bize devretti. Biz de bizden sonrakilere devredebilmek için hep birlikte çalışacağız. Mesleğimizin idollerinden en çok saygı duyduğum yöneticilerden bir tanesi olan Hüseyin Öğütçen Keşanlı. Ne yazık ki kendisi vefat etti. Allah rahmet eylesin. Onun sayesinde Keşan’ı biliyorum.Onldan çok şeyler öğrendik emsleğimizle ilgili.  Büyüklerimizin bize öğrettiği 2 şey var: <Gittiğiniz yeri ve oranın insanını seveceksiniz.> derler. Ben bu açıdan bakıyorum.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL