Güncel Manşet

Dınkırcı’dan Öğretmenler Günü mesajı…

Dınkırcı’dan Öğretmenler Günü mesajı…

Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklama şöyle;

Bekir Dınkırcı

Saygıdeğer Öğretmenler,

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e “Başöğretmen” unvanı veriliş günü olan 24 Kasım’ı, aynı zamanda “Öğretmenler Günü” olarak kutlamaktayız.

Büyük bir sorumluluk anlayışı içinde en zor şartlarda, Anadolu’nun en ücra köşesindeki insanımıza ulaşarak fedakârlıkların en büyüğünü göstererek, Türkiye Cumhuriyeti’ni ve Türk milletinin bağımsızlığını sonsuza kadar savunacak ve yaşatacak nesilleri yetiştirmek için, her türlü fedakârlıkta bulunan öğretmenlerimizin gününü kutluyorum.

Mustafa Kemal Atatürk; ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyine ulaştıracak anlayışı ve gücü öğretmenlerde görerek, Cumhuriyet çocuklarını onlara emanet etmiştir. Türkiye Cumhuriyeti’nin öğretmenleri, Başöğretmen Atatürk’ten aldıkları bu emanetin ve bu görevin onurunu taşıyarak; ulusumuzun yarınları olan gençlerimizi, umut çiçekleri olan çocuklarımızı yetiştireceklerdir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Başta Başöğretmen Atatürk olmak üzere görevi başında şehit düşmüş, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi saygıyla ve rahmetle anıyor, hayatta olan tüm öğretmenlerimize en içten saygılarımı sunuyorum.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL