Güncel Manşet

Dınkırcı’dan ziyaretlere devam

Dınkırcı’dan ziyaretlere devam

Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı, 4 oCAK 2013 Cuma günü İlçemizde faaliyet gösteren Keşan Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası, Keşan Muhtarlar Derneği, Türk Hava Kurumu Keşan Şubesi, Keşan Şehit ve Gaziler Derneği ile Keşan Türkü Dostları Derneği’ne iade-i ziyarette bulundu.

 

Dınkırcı ilk iade- i ziyareti saat 10.30’da Keşan Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’na yaptı. Burada Oda Başkanı İhsan Ulusoy tarafından karşılandı. Dınkırcı’ya oda hakkında genel bilgiler verildikten sonra ilçemizle ilgili trafik sorunları, esnafımız için ana yoldan geçen yabancıların ilçe merkezine çekilerek alış veriş yapmalarının sağlanması bunun içinde otoparkların geliştirilmesi gerektiği konularında karşılıklı görüş alış verişinde bulunuldu.

 

Daha sonra saat 11.00’da Keşan Muhtarlar Derneği’ne iade-i ziyarette bulunan Bekir Dınkırcı burada Dernek Başkanı Abdullah Kemik ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılandı.

Köy ve mahalle muhtarlarının katılımının geniş olduğu ziyarette, Dınkırcı muhtarlara Özel İdare, KÖYDES ve Trakya Kalkınma Ajansının 2013 yılı için açılan 21.000.000TL proje kaynakları için şirket, birlik ve kooperatif olarak başvurmalarını bur tür fırsatların değerlendirilmesi gerektiğini söyleyerek çevre il ve ilçelerde bulunan örnek alınabilecek büyük çapta sebze, meyve yetiştirilen alanların, açık ve yarı açık hayvan işletmelerinin olabildiğince tarım ve turizm fuarlarının gezilmesini istedi.

Önümüzdeki günlerde yapılacak olan tarım ve hayvancılık konulu konferans hakkında bilgi vererek, hayvansal üretimden para kazanılmasının tek yolunun silajlık mısır ve yem bitkilerinin ekimine ağırlık verilmesi, alternatif turizm çeşitliğinin arttırılması ve köy sorunları hakkında karşılıklı görüş alış verişinde bulunuldu.

 

Muhtarlar Derneği ziyaretinden sonra saat 11.30’da THK (Türk Hava Kurumu) Keşan Şubesi’ne iade-i ziyarette bulunan  Bekir Dınkırcı burada Şube Başkanı Hidayet Başar ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılandı. Burada sivil havacılığın geliştirilerek gerekli alt yapı çalışmalarından sonra bölgede balon ve hava fotoğrafçılığı yapılabileceği ve alternatif turizm çeşitliliği üzerinde karşılıklı görüş alış verişinde bulunuldu.

 

THK (Türk Hava Kurumu) Keşan Şubesi ziyaretinden sonra saat 14.00’da Keşan Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne iade-i ziyarette bulunan Dınkırcı burada Dernek Başkanı Ferhat Dönmez ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılandı. Dernek faaliyet ve programları, ülke tarihinin öğrencilere iyi anlatılması ve yerinde gezilerek geçmişin öğretilmesi konularında karşılıklı görüş alış verişinde bulunuldu.
 

Son iade-i ziyaret ise saat 14.30’da Keşan Türkü Dostları Derneği’ne yapıldı.  Bekir Dınkırcı burada Dernek Başkanı Soner Velioğlu ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılandı. Dernek faaliyet ve kursları hakkında bilgiler alan Dınkırcı yeni yetişen neslin mutlaka bir enstrüman çalması gerektiğini söyleyerek türkülerin kültürümüzün bir parçası olduğunu ifade etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL