DOÇEK Gökçetepe Kalesine yürüdü

kesanpostasi
Okuma Sayısı:327

Keşan DOÇEK (Doğa Çevre ve Kültür Derneği) geçtiğimiz hafta sonu Gökçetepe Kalesi ve FSRU Gemi İskelesi yapılması düşünülen bölgede doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.

49 kişinin katıldığı yürüyüş sabah saatlerinde Korudağ sırtlarında başladı. Kapalı ama ılık bir havada, kuş sesleri eşliğinde haftanın tüm yorgunluğunun atıldığı bir ortamda doğaseverler keyifle yürüdü. Ekip patikaları geçerek Sazlıdere Göleti üzerinden keyifli bir tırmanış gerçekleştirdi ve Sazlıdere Sahiline ulaştı.

Katılanlar FSRU gemilerinin yanaşması için iskele yapılması düşünülen bölgede böylesi bir doğa güzelliğinin nasıl yok edilmek istendiğini bir kez daha görmüş oldular.

Etkinliğin son bölümünde Gökçetepe balıkçı barınağının hemen doğusunda bulunan Cenevizlilerden kalan tarihi kaleyi de ziyaret eden DOÇEK ekibi faaliyetlerini sorunsuz şekilde bitirdiler.

DOÇEK ile her hafta bisiklet antrenman turlarına, ve yürüyüşlere katılan Mert YETİŞ “Bu parkurda doğa harikası yerleri görme fırsatı buldum. Orman, deniz ve tarihi güzelliklerin bir arada olması bu bölgeyi oldukça özel kılıyor. DOÇEK ile her hafta farklı yerleri görme fırsatı yakalıyorum. Gezmeyi ve tabiatı seven herkese bu faaliyetleri tavsiye ederim.”dedi.

Keşan DOÇEK Yöneticileri yaptığı açıklamada evde oturmayıp yürüyüşe katılan tüm ekibe teşekkür ettiler. Ayrıca hafta içi Salı ve Perşembe akşamları bisiklet antrenman turları, Çarşamba akşamları da voleybol karşılaşmalarının devam ettiğini ve katılmak isteyen herkese açık olduğunu belirttiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Next Post

İlkan Yüksel, Sünneti Anlattı

Özel Keşan Hastanesi Üroloji Uzmanı Opr.Dr. İlkan Yüksel’in […]