Güncel

DOÇEK Hızırilyas Tepedeydi

DOÇEK Hızırilyas Tepedeydi

Keşan DOÇEK (Doğa Çevre ve Kültür Derneği) geçtiğimiz hafta içinde hem pedal çevirdi hem de doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.

 

“Türkiye’de Pedal Basmadık Patika Kalmayacak” projesi kapsamında Çanakkale İli, Yenice İlçesi, Akçakoyun Köyü yakınlarındaki 910 metre yükseliğe sahip Kaz Dağlarının doğu ucunda bulunan Döşemedere Şelalesine keşif turu yapan DOÇEK Bisikletçileri sabah saatlerinde başladıkları bu zorlu faaliyeti akşam karanlığı çöktüğünde kazasız belasız tamamladılar.

 

Kaz Dağlarında, sonbahar, şelale ve derelerin görselliği içinde geçen bu keşif turunda DOÇEK Bisikletçileri bölgemizin uzak bir coğrafyasını pedallarken yeni bir bisiklet parkuru da oluşturdular.

15000255_1455584407804773_4644563103411829696_oHafta sonu da 61 kişinin katılımıyla Yeşilköy-Beyköy arasında adımlayan DOÇEK Yürüyüş Ekibi bölgemizin en yüksek noktası olan 400 metre yüksekliğe sahip Hızırilyas (Hıdrellez) Tepe’ye çıktılar.

 

Bir süredir hüküm süren bahar havası eşliğinde Hıdrellez Tepe’ye tırmanan yürüyüşçüler Semadirek Adası da dahil olmak üzere bir çok yeri gözlemleme fırsatı buldular.

 

Hıdrellez Tepe sonrasında patikalardan Beyköy’e inen yürüyüşçüler doğa ile iç içe geçen ve sonbaharın eşsiz dokunuşları ile muhteşem görselleri barındıran bir parkuru yürüyüp faaliyetlerini Beyköy’de tamamladılar.

 

DOÇEK Başkan Yardımcısı Halime CANÖnümüzdeki 8 aylık takvim çerçevesinde planlı dernek faaliyetlerinin hem bölgemiz hem de ülkenin farklı noktalarında devam ettiğini, doğayı seven herkesin bu faaliyetlere katılabileceğini ve amaçlarının kent insanına doğa sevgisi aşılamak olduğunu” söyledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL