Doğalgazda sayı bin 119’a yükseldi

kesanpostasi

Keşan’a doğalgaz gelmesi için açıklanan “Doğalgaz Abone Bağlantı Bedeli” adı altında açtırılan hesap numarasına, şuana kadar bin 119 kişi para yatırdı.

dsc8468-201412130907498416

Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı, dün yaptığı yazılı açıklamada, insan ve çevre sağlığı ile Keşan’ın geleceği bakımından, doğalgazın gelmesinin büyük önem taşıdığını söyledi. Dün itibarıyla, Doğalgaz Abone Bağlantı Bedeli’ni yatıran kişi sayısının bin 119 olduğunu, bu rakamın 31 Aralık 2014 tarihine kadar istenilen 4 bin 500 sayısına ulaşılabilmesi için Keşan’da yaşayan herkesi doğalgaz aboneliği için Ziraat Bankası’nda açılan hesaba 335 TL yatırarak abone olmaya davet eden Dınkırcı, “Doğalgaz beraberinde bir çok insanımıza da istihdam oluşturacağı unutulmamalıdır. Bu konudaki çalışmalarımız devam etmektedir. Doğalgaz konusunda hepimize iş düşüyor. Toplumun tüm kesimi ve kesitlerini bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum.” dedi.

“Doğalgaz olduğu takdirde OSB’ ye yatırımcı daha kolay gelecektir”

Yazılı açıklamasına, Keşan’a kurulacak olan Gıda İhtisas OSB (Organize Sanayi Bölgesi) ile ilgili devam eden Bekir Dınkırcı, şu ifadelere yer verdi; “Doğalgaz Keşan ımızın ekonomik geleceği açısından da son derece önemli olup, Paşayiğit Bölgesi’ndeki bin 808 dekar alanda kurulmasını öngördüğümüz Gıda Organize Sanayi Bölgesi’nin enerji maliyetlerinin azalması bakımından büyük önem taşımaktadır. Doğalgaz olduğu takdirde OSB’ ye yatırımcı daha kolay gelecektir. Kurulmasını hedeflediğimiz Gıda Organize Sanayi Bölgesi Sn. Valimiz önderliğinde birçok kişi, kurum ve kuruluşun katkıları ile Bilim ve Sanayi Teknoloji Bakanımız Sn. Fikri Işık’ın 06.12.2014 tarihli ilçemizi ziyaretlerinde kendilerine sunuldu. Sn. Bakanımız da bu bağlamda her türlü katkının verileceğini ifade ettiler. Keşan, İpsala ve Enez bölgemizi içeren Hamzadere Bölgesi’nde 1.283.000 dekar arazi mevcut olup, şu anda 360.000 dekar arazinin % 28‘i sulanıyor. Hamzadere Barajı tamamlanınca % 55‘e çıkıyor. Yani 696.500 dekar sulanacak. Yine bu bölgede 521.646 dekar buğday, 405.253 dekar ayçiçeği, 244.947 dekar çeltik verimi var. Ayrıca 3 ilçede toplamda 66.700 büyükbaş, 149.420 adet küçükbaş hayvan varlığı ve yıllık 4.830 ton et, 74.520 ton süt üretimi bulunmaktadır. Tüm bu veriler ışığında, Doğalgaz ve Gıda Organize Sanayi Bölgesi için büyük fotoğrafı görerek çiftçilerimiz, işadamlarımız şimdiden yatırım  planları ve araştırma yaparlarsa  geleceği öngörebilirler. Keşan’ın geleceği parlak, Keşanlılarımızın da geleceği parlak olması için şirket, kooperatif, üretici birliği bazında örgütlenerek geleceğe hazır olması lazım. Gıda Organize Sanayi’nin hangi alanlarında yatırım yapacağımıza ilişkin dersimizi şimdiden çalışmaya başlamalıyız.  Bu çalışmalar sonucu hem bir dünya kenti olan İstanbul başta olmak üzere tüm Trakya ile hemde Yunanistan üzerinden Batı Trakya ve diğer bölgelere ihracat yapma şansımız artacaktır. Keşanımızın geleceğini ben kavramı ile değil, birlik ve beraberlik içerisinde biz kavramı ile hareket ederek şekillendirebileceğimizi unutmamalıyız.”

0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Next Post

Sağlık turizmi fuarı İstanbul'da açıldı

  .Health Expo Fuarının açılışını yapan Sağlık Bakanı Mehmet […]