Spor

Doğan Seyfi Atlı ölümünün 20.yıldönümünde mezarı başında anıldı

Keşan Anafartalarspor’da yetişen,  Edirnespor’a transfer olan ve burada gol kralı olduktan sonra o dönemdeki birçok 1.Lig (Bugünkü Süper) takımının dikkatlerini çeken Doğan Seyfi Edirnespor’dan 1.Lig takımlarından Denizlispor’a transfer olmuştu. Doğan..

Doğan Seyfi Atlı ölümünün 20.yıldönümünde mezarı başında anıldı

Keşan Anafartalarspor’da yetişen,  Edirnespor’a transfer olan ve burada gol kralı olduktan sonra o dönemdeki birçok 1.Lig (Bugünkü Süper) takımının dikkatlerini çeken Doğan Seyfi Edirnespor’dan 1.Lig takımlarından Denizlispor’a transfer olmuştu.

Doğan Seyfi Atlı, Türk futbolunun en büyük yıldızlarından biri olması beklenirken, 17 Aralık 2001 günü 34 FMC 25 plakalı özel otomobiliyle Aydın’dan Denizli’ye antrenmana giden Doğan Seyfi, saat 13.30 sıralarında  Dallıca Köyü yakınlarında direksiyon kontrolünü yitirerek, köprü bariyerlerine çarpmış, kaldırıldığı Nazilli Devlet Hastanesi’nde yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamamıştı.

Atlı, ölümünün 20.yılında Yenikarpuzlu’daki mezarı başında düzenlenen törenle anıldı.

Düzenlenen törene; Yenikarpuzlu Belediye Başkan Vekili Göksel Gergin, Edirnespor Başkanı Savaş Üner, Edirne ASKF Yönetim Kurulu Üyesi ve İpsalaspor Kulübü Başkanı Deniz Akalın , Edirne ASKF Müdürü Lütfü Özköse , Yeni Karpuzluspor yönetimi, Yenikarpuzluspor Antrenörü Şeref Aldanmaz ve futbolcular katıldı.

Burada konuşan Gergin, Doğan Seyfi’yi Yenikarpuzlu olarakölümünden beri unutmadıklarını ve unutmayacaklarını belirterek, “Beldemizden yetişen ve Türk futboluna daha uzun yıllar edecekken elim bir trafik kazası geçirerek yaşamını yitiren Doğan Seyfi Atlı için çok üzüldük. 20 yıldan bu yana da kendisini mezarı başında anıyoruz ve bundan sonra da anmaya devam edeceğiz”dedi.

Edirnespor Kulübü Başkanı Savaş Üner’de yaptığı konuşmada, “Anafartalarspor’da yetişen, buradan Edirnespor’a gelen ve kulübümüzde gol kralı olanı Doğan Seyfi Atlı’nın üzücü azada yaşamını yitirmesi bizleri çok üzdü. Burada ortaya koyduğu başarılı futbolu ile kulübü kendisi için Beşiktaş ile anlaşmıştı.Ama o kaza onun o transferine engel oldu. Kendisini Edirnespor olarak rahmet ve özlemle anıyoruz. Unutmadık, unutmayacağız ve anmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Atlı’nın anma törenine Anafartalarspor camiasından kimsenin katılmaması da dikkatleri çekti ve eleştirilere neden oldu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL