Köşe Yazısı

DOKUNMAYIN SALLANSIN, DELİ KIZ ALDANSIN

  Efendim, yukarıdaki yazı başlığım Trakya’da çok kullanılan bir deyimdir ve şu durumlarda kullanılır: Bir genç kız veya kadının üzerine çok abartılı olarak çeşitli takılar takması ve sürekli sallanan bu..

DOKUNMAYIN SALLANSIN, DELİ KIZ ALDANSIN

 

Efendim, yukarıdaki yazı başlığım Trakya’da çok kullanılan bir deyimdir ve şu durumlarda kullanılır: Bir genç kız veya kadının üzerine çok abartılı olarak çeşitli takılar takması ve sürekli sallanan bu takılar ile halkın içerisinde dolaşmasını hoş görmeyen halkımızın bu tür kişilere yakıştırdığı bir deyimdir.

Yaşadığımız bu günlerde iktidar çeşitli takılar, yani: Konular bularak hem halkımızın hem de muhalefetin dikkatini dağıtıp, yaptığı başarısız yönetimin üstünü örtmeye çalışmakta olup, halkımızın gerçek hedefi olan tek adam yönetiminden kurtulma çabalarındaki dikkatleri dağıtmaya çalışırken, diğer bir taraftan da mağduru oynamaktadır.

Şimdi halkımız, aslında kendi durumunun ne kadar itici olduğunun farkında olmayan bir kadın gibi davranan ve durumunu değerlendirmekte aciz kalan bu absürt (saçma) yönetim tarzına: “Dokunmayın, sallansın. Deli kız aldansın!” Sözü ile yanıt verirse, çok mu yanlış olur?

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL