HESABIM
Üye Ol

DP: Yüzde 99.9 Sedefçi

DP: Yüzde 99.9 Sedefçi

Demokrat Parti İl Başkanı İbrahim Özyılmaz, Edirne’de 4 dönem belediye başkanlığı yapmış Hamdi Sedefçi’nin yüzde 99.9 oranında kendi partilerinden aday olacağını duyurdu… Konu hakkında kesin sonucu 19 Ocak’ta açıklayacaklarını ifade eden DP İl Başkanı Özyılmaz, Uzunköprü’de partisinden aday gösterilmeyen Enis İşbilen ile de görüşmelerinin olduğunu belirtti… Olgay GÜLER-Hudut Gazetesi DP İl Başkanı İbrahim Özyılmaz, 31 Mart...

Haberin Tarihi: 11 Ocak 2019 - Okunma Sayısı:486 defa okundu.

Demokrat Parti İl Başkanı İbrahim Özyılmaz, Edirne’de 4 dönem belediye başkanlığı yapmış Hamdi Sedefçi’nin yüzde 99.9 oranında kendi partilerinden aday olacağını duyurdu… Konu hakkında kesin sonucu 19 Ocak’ta açıklayacaklarını ifade eden DP İl Başkanı Özyılmaz, Uzunköprü’de partisinden aday gösterilmeyen Enis İşbilen ile de görüşmelerinin olduğunu belirtti…

Olgay GÜLER-Hudut Gazetesi
DP İl Başkanı İbrahim Özyılmaz, 31 Mart yerel seçimlerinde partinin Edirne adaylarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Edirne merkezde adaylık için en güçlü ismin Hamdi Sedefçi olduğunu dile getiren ve tüm ilçelerde aday çıkaracaklarını söyleyen Özyılmaz, Uzunköprü için ise Enis İşbilen ile görüş-melerinin olduğunu belirtti.
Parti il başkanlığında basın toplantısı düzenleyen Özyılmaz, ayağının tozuyla kuruluş yıldönümü ve il başkanları toplantısı için gittiği Ankara’dan dönüşte yerel seçim sürecini değerlendirdi. Edirne için ilk olarak belirledikleri aday profilinde genç ve çalışkan bir kadın aday aradıklarını fakat son dönemde kamuoyunda da yankı bulan Hamdi Sedefçi ile görüşmelerinden olumlu netice almalarıyla rotalarının bu yöne kaydığını söyleyen Özyılmaz, Sedefçi’nin yüzde 99.9 adayları olduğunu ifade etti.
“SEDEFÇİ’YE İLK TEKLİFİ BİZ GÖTÜRDÜK”

Sedefçi’yle geçmişte Belediye meclisinde birlikte çalışma fırsatı bulduklarını ve iyi bir dostlukları olduğunu söyleyen Özyılmaz, “O dönemde yakın bir çalışmalarımız oldu Hamdi beyle. Bundan 20 gün önce ben Hamdi beye belediye başkan adayımız olması hususunda teklifte bulundum. Sen bize uzak kişi değilsin. Her ne kadar CHP’den 4 dönem belediye başkanlığı yapmış olsan da rahmetli Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız Süleyman Demirel tarafından sevilen bir kişi olarak burada yaptığın hizmetlerde bizim de izimiz var, payımız var. Senin de bizim partimize karşı vefa borcu hissettiğini düşünüyorum. Dolayısıyla bizden aday olmanda sakınca olmaması gerektiğini düşünüyorum, ne dersiniz? dediğim de kendisinin cevabı İYİ Parti’den bir adaylık teklifi olduğunu oradan netice bekliyorum şeklinde oldu” dedi.
“YÜZDE 99.9 SEDEFÇİ’YLE BİRLİKTE MEYDANLARA ÇIKACAĞIZ”
Sedefçi’yle yaptıkları ikinci temasta, adaylığa olumlu cevap aldıklarını ifade eden Özyılmaz; “İkinci teklif eski bir parti büyüğümüz aracılığıyla Hamdi beyden geldi. Bazı arkadaşlarla birlikte Hamdi beyle buluştuk, yüz yüze görüştük. Birbirimizi iyi tanıdığımızı söyledik. Hamdi Sedefçi’ye saygım vardır ve kendisinin gerçekten Edirne’de efsane başkan olduğu söylemine yüzde yüz olarak katılıyorum. Güzel hizmetler verdi. O hizmetlerde bizim de katkımız var. Kendisi bizden bir 10-15 gün kadar müsaade istedi ama yüzde 99.9 bizimle meydanlara çıkmayı düşündüğünü iletti. İnşallah iyi netice alacağız. Bunu genel merkeze de dillendirdim, genel başkanımıza da paylaştım. Kendisi de gerekli desteği verdi. Edirne hakkında tam yetkili olduğumu belirtti” diye konuştu.
“HER İLÇEDE ADAY ÇIKARACAĞIZ”
DP olarak yerel seçimlerde Edirne’nin her ilçesinde aday çıkaracaklarını dile getiren Özyılmaz; “Allah kısmet ederse Edirne’nin her ilçesinde belediye başkan adaylarımızla, il genel meclis üyesi adaylarımızla, belediye meclis üyesi adaylarımızla meydanlarda olacağız. Geçmişte yaşadığımız tecrübeleri yerel seçimlere aktarmaya çalışıyoruz. İnşallah bunlar 31 Mart’taki seçimlere yansıyacaktır. Her tarafta adayımız olacak” ifadelerini kullandı.
“19 OCAK’TA ADAYLAR KESİNLEŞECEK”
İlk etapta Edirne’de bir kadın aday çıkarmayı düşündüklerini de sözlerine ekleyen ve 19 Ocak’ta kesin olarak adaylarını duyuracaklarını belirten Özyılmaz; “Aslında bizim aday profilimiz, gençler arasında yaptığımız araştırmada şöyle oluşmuştu. 30-35 yaşlarında, tahsilli, kültürlü, kendi işinin sahibi veya mühendis gibi bir profil sundular gençlerimiz araştırmada. Bunu biraz daha geliştirerek ‘Edirne’nin Tansu Çilleri’ni arıyoruz’ şeklinde dönüştürdük. Müracaatlar oldu. 3 bayanla sık sık görüştük. 2 tanesinden netice alamadık. Birisiyle halen görüşmemiz devam ediyor. Eğer istediğimiz adayı bulamazsak, bir partinin adayı daha uygun geliyor deyip oraya destek vereceğiz. 19 Ocak’ta bir basın açıklaması yaparak adayımızı kesin olarak kamuoyuna duyuracağız. Bu tarihe kadar müracaatları bitireceğiz. Bugün ilk müracaatlarımızı kabul etmeye başladık” şeklinde konuştu.
“İŞBİLEN’LE GÖRÜŞÜYORUZ”
Öte yandan Özyılmaz, Uzunköprü için CHP’nin aday göstermediği mevcut Belediye Başkanı Enis İşbilen ile de görüşmelerinin olduğunu sözlerine ekledi.

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı