HESABIM
Üye Ol

Dr. Rıfat Osman MTAL’nin adı Keşan Ticaret ve Sanayi Odası MTAL oldu

Dr. Rıfat Osman MTAL’nin adı Keşan Ticaret ve Sanayi Odası MTAL oldu

Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) üyelerinin desteği ile yaptırılan Keşan Dr. Rıfat Osman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak değiştirilmesi nedeniyle dün tören düzenlendi. Saat 12.00 sıralarında, okul bahçesinde başlayan isim değişikliği törenine; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz, Keşan TSO (Ticaret...

Haberin Tarihi: 13 Nisan 2019 - Okunma Sayısı:327 defa okundu.

Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) üyelerinin desteği ile yaptırılan Keşan Dr. Rıfat Osman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak değiştirilmesi nedeniyle dün tören düzenlendi.

Saat 12.00 sıralarında, okul bahçesinde başlayan isim değişikliği törenine; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz, Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, okulun yapıldığı geçmiş dönemlerde Keşan TSO Meclisi ve Yönetim Kurulu’nda görev yapan isimler ile öğrenciler ve okul idarecileri katıldı.

Saz: “Eğitim için yapılan her destek önem arz etmektedir”

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın söylendiği törenin açış konuşmasını İlhan Saz yaptı. Eğitimin çok yönlü bir faaliyet olduğuna dikkat çeken Saz“Eğitim için yapılan her destek önem arz etmektedir. Keşan Ticaret ve Sanayi Odası, Keşan’ımızın ve aynı zamanda bölgemizin gençlerinin eğitimi için eğitime çok önemli bir yatırım yaparak bugünkü eğitim binamızı ve kız pansiyonumuzu bizlere kazandırmıştır. Hali hazırda okulumuz 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı’nda 13 şube 319 öğrenci, 25 öğretmen ve 3 personel, pansiyonumuz ise 108 kız öğrenci ve 5 personel ile hizmet vermektedir. Okulumuz bugün olduğu gibi, bundan sonraki eğitim dönemlerinde de Keşan Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile daha başarılı işlerde birlikte olacağımızı belirterek eğitim camiamız adına teşekkür ederim.” dedi.

Erikli: “Buradaki öğrencilerimizi gördükçe daha mutlu oluyorum”

Daha sonra, Keşan TSO’da geçmiş dönemde Yönetim Kurulu Başkanlığı yapan Ayhan Erikli söz aldı. Okulun yapımıyla ilgili sürecin uzu olduğunu hatırlatan Erikli“Buradaki öğrencilerimizi gördükçe daha mutlu oluyorum. Okulumuzun tabelasını geri almaktan dolayı da mutluyuz. Bu mutlu günümüzde, Keşan TSO yöneticilerimizin ve Keşan Belediye Başkanımızın daha iyi işlere imza atacağından şüphem olmadığını ifade etmek istiyorum.”diye konuştu.

Helvacıoğlu: “Bu eserimiz devletimize, milletimize hayırlı olsun”

Törenin devamında, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu söz aldı. Okulun tabelasının geri gelmesinden dolayı duyduğu mutluluğu dile getiren Helvacıoğlu, “Milli Eğitim Müdürümüz ve Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanımıza emekleri için teşekkür ediyorum. Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası adı altında yeniden olmasından dolayı mutlu oldum. Çünkü çabalayanlar arasında ben de vardım. Uzun bir hukuk süreci yaşadıktan sonra hakkımızı aldık. Adalet yerini bulmuş oldu. Çünkü bu tuğlalar, Keşan TSO üyelerinin tuğlalarıydı. Önce Bilişim Lisesi adı altındaydı. Ancak tek başına olmayınca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi adı altında oldu. Biz de bu lisenin adı altında olması kararını verdik. Ayhan Erikli ve Hayati Bingöl başkanlarımıza bu süreç için teşekkür ederim. Keşan TSO üyelerine de teşekkür ediyorum. Bu okulda başarılı öğrenciler çıkıyor ve çıkmaya devam edeceğinden şüphem yok. Bu okul için yurt istendi. Biz de durmadık ve buraya 2 yurt yaptık. Bu eserimiz devletimize, milletimize hayırlı olsun. Ben Keşan TSO ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün her zaman yanında olacağıma söz veriyorum. Kalkınmanın ekonomi ve eğitim konuları son derece önemli. Bu anlamda Keşan’ı  daha iyi yerlere taşıyacağız. Sevgili öğrenciler, bundan sonra bir ağabeyiniz var. Gerekirse üniversitede velisi olmaya hazırım.” şeklinde konuştu.

Şapçı: “Eğitimi daha da geliştirmek için çalışmalarımız devam edecektir”

Törende son olarak, İsmail Şapçı söz aldı. Okulun, Keşan’a emek veren Keşan TSO üyelerinin katkılarıyla yapıldığını bildiren Şapçı, şunları söyledi; “Atatürk’ün, ‘Eğitimden uzak toplumlar hiçbir şeyden muvaffak olamazlar’ sözü var. Biz de bu anlamda daha önceki dönemde, bu okulu bölgemize kazandıran yöneticilerimize teşekkür ederiz. Daha önce kaybettiğimiz okulumuzun adının yeniden kazandırılması mutluluk verici. Eğitimi daha da geliştirmek için çalışmalarımız devam edecektir.”

Yemek yenirken canlı yayında Helvacıoğlu izlendi

Tören, yapılan konuşmaların ardından sona ererken, törene katılanlar, öğrenciler ile birlikte Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kız Öğrenci Pansiyonu’nun yemekhanesinde, hep birlikte öğlen yemeği yedi. Öte yandan, öğle yemeğinin yendiği dakikalarda, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu‘nun, A Haber adlı TV kanalının canlı yayınına bağlanarak, seçimler ile ilgili verdiği röportajı, yemekhanenin televizyonundan izlendi.

Haber / FOTO: İlker GÜREL

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı